اطلاعات بازار جهانی
حجم بازار
$  
حجم معاملات 24 ساعت
$  
بالاترین قیمت تا کنون
$  
اطلاعات بازار ارزپایا
حجم بازار
تومان  
حجم معاملات 24 ساعت
تومان  
بالاترین قیمت تا کنون
تومان  
⚜️ نماد اختصاری
SHIB
💎 قیمت تومانی
⏰ تغییرات 24 ساعت
💰 قیمت دلاری
آیکون ارز دیجیتال شیبا

شیبا

SHIB | Shiba Inu

1 ساعت
0.03
24 ساعت
-0.03
7 روزه
-5.8
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
خرید
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
فروش

ارز شیبا چیست؟


ارز شیبا چیست؟

شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) در آگوست 2020 به دنیای ارز دیجیتال معرفی شد. بنیانگذار آن فردی است که با نام مستعار ریوشی شناخته می ‌شود. این ارز دیجیتال، یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است. بنیانگذار رمز ارز شیبا همان اول تصمیم گرفت توکن خود را روی شبکه اتریوم راه‌اندازی کند چرا که این شبکه را امن و تثبیت شده می ‌دانست.

ریوشی اعلام کرد هیچ سکه‌ شیبایی را برای خود نگه نداشته و تقریبا نیمی از عرضه آن در یک استخر نقدینگی در صرافی غیر متمرکز Uniswap قفل شده است. او بقیه سکه ‌های ارز شیبا را به ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم داد اما بوترین بخش زیادی از آنها را از بین برد و بخشی را هم برای اهداف خیرخواهانه اهدا کرد.

ارز شیبا را باید در دسته بندی «میم کوین»ها قرار داد. میم کوین ‌ها نوعی سرگرمی در دنیای کریپتو هستند. آن ها منطق و خط مشی دقیق و روشن کوین‌ های معمول را ندارند. برای مثال ارز شیبا لقب «قاتل دوج کوین» را برای خود برگزیده است و از عکس یک سگ شکاری استفاده کرده تا نشان دهد قصد دارد سگ نماد دوج کوین را شکار کند.

ریوشی در گفت و گویی اعلام کرد: «ما توانایی پیشی گرفتن از ارزش دوج کوین را به صورت تصاعدی داریم، بدون اینکه هرگز از مرز 0.01 دلار عبور کنیم»؛ به این ترتیب، جامعه ای از طرفداران را به دور خود جمع کرد. اگر دوج کوین حمایت تام و تمام ایلان ماسک مشهور و پولدار را دارد، طرفداران شیبا هم می خواهند نشان دهند که: آری به اتفاق جهان می ‌توان گرفت!

به همین علت، طرفداران ارز شیبا همه توان و انرژی خود را برای ترند شدن ارز دیجیتال شیبا در شبکه های اجتماعی و حمایت از این رمز ارز متمرکز کرده اند. به این ترتیب، از میان حدود 13000 ارز دیجیتال شناخته شده در جهان، آنها توانسته ‌اند ارز دیجیتالی را که مزیت فناورانه خاصی ندارد، با برندسازی موثر به یکی از ده ارز دیجیتال برتر جهان تبدیل کرده و در رتبه بندی ارزهای دیجیتال، جای خوبی برای خود فراهم کنند. اما طرفداران شیبا به همین موفقیت نیز بسنده نکرده و سعی می کنند باز هم شیبا را در اوج نگه دارند.

آنها برای این کار، در تلاش اند با ایجاد صرافی غیرمتمرکز Shibaswap و نیز با فشار وارد کردن بر صرافی های مشهور (مانند کمپین جمع آوری امضا خطاب به صرافی رابین هود) ارز دیجیتال شیبا را به فهرست ارزهای دیجیتال تحت پوشش صرافی‌ ها اضافه کنند.

جامعه هواداران شیبا اینو، چنان در طرفدارای از این سکه جدی و مصمم هستند که خود را ارتش شیبا می‌ نامند و با ترند کردن هشتگ ارتش شیبا (ShibArmy) سعی می کنند نام این ارز دیجیتال را همیشه در اوج نگه دارند. اما دلیل این طرفداری و شور و شوق چیست؟ میم کوین ‌ها نمونه‌ ای از میل به داشتن جامعه‌ ای سرخوش، بدون مرکزیت و دارای امکان استقلال فردی است. افرادی که میل به مبارزه با ساختارهای بزرگ و مسلط قدرت و ثروت را دارند؛ سعی می کنند با حمایت از این نوع کوین‌ ها، به جنگ این ساختارها بروند. البته این حمایت و پشتیبانی پرشور در نهایت به سود سرمایه‌ گذاران تمام می ‌شود چرا که آنها یک سکه را تبلیغ می‌ کنند، مردم زیادی آن را می خرند و با افزایش ارزش آن سکه، پول بیشتری نصیب سرمایه گذاران می ‌شود.

امنیت، از چالش های کار با ارز دیجیتال شیباست چرا که مدیریت متمرکزی آن را هدایت نمی‌کند و بلاک‌ چین مخصوص به خود و سقف عرضه ندارد. به همین دلیل توصیه می ‌کنیم اگر قصد خرید ارز شیبا را دارید، این کار را در بستر یک صرافی‌ آنلاین همانند ارزپایا که امنیت بالایی دارد انجام دهید تا از سرمایه‌ خود حراست کنید.


قیمت ارز شیبا


قیمت ارز شیبا

قیمت ارز شیبا در زمان نگارش این مقاله معادل 0.00025 دلار (0.5 تومان) بوده و طبق اطلاعات وب سایت CoinMarketCap در رتبه 14ام از نظر ارزش بازار قرار دارد. با نگاهی به نمودار ارز شیبا، متوجه حرکات سریع قیمت این ارز در طول مدت زمان کمی که از پیدایش آن می ‌گذرد می‌ شویم. این ارز در آگوست سال 2020 به وجود آمد و در آن زمان قیمتی حدود 0.000000000150 دلار (0.0000040 تومان) داشت اما در ماه می سال 2021، همزمان با لیست شدن شیبا در برخی از صرافی های مطرح، قیمت این ارز تا حدود 0.00005 دلار (1.35 تومان ) افزایش پیدا کرد.

متاسفانه این افزایش قیمت، پایدار نبود و قیمت این ارز در همان ماه، طی یک اصلاح قیمتی شدید تا 0.00000662 دلار (0.178 تومان) کاهش یافت. اما این پایان کار شیبا نبود. این ارز در سپتامبر سال 2021، حرکت جدیدی را شروع کرد و قیمت آن تا حدود 0.000087 دلار (2.34 تومان)، یعنی بیش از 10 برابر افزایش یافت. این بار اصلاح قیمتی شیبا چندان شدید نبود و این ارز تا 0.0000264 دلار (0.71 تومان) کاهش قیمت داشت. البته این اصلاح هنوز به پایان خود نرسیده است. هم اکنون ارز شیبا در کانالی نزولی در نوسان است و تحلیل گران زیادی سعی در حدس زدن قدم بعدی آن دارند.

تحلیل ارز شیبا کار ساده‌ ای نیست. شیبا یک میم کوین است که صرفا جهت رقابت با ارز دوج به وجود آمده است. اگرچه این ارز از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند اما قیمت آن چندان وابسته به کاربرد آن نیست و متناسب با جو موجود در بازار ارزهای دیجیتال، تغییر می‌کند. بهتر است میم کوین هایی مانند شیبا را به قصد سرمایه گذاری های طولانی مدت خریداری نکنید چرا که قیمت این ارزها به شدت متغیر است.

متوسط قیمت ارز شیبا برای سال 2022، معادل 0.0000539 دلار (1.45 تومان) پیش بینی شده است. وب سایت Wallet Investor، معتقد است که سرمایه گذاری بر روی این ارز، همچنان فوق العاده است. این وب سایت قیمت 0.000076 (2 تومان) را در اوایل سال 2023 و قیمت 0.000226 دلار (1.6 تومان) را در سال 2027 پیش بینی کرده است.

وب سایت DigitalCoin نیز متوسط قیمت 0.0000436 دلار (1.17 تومان) را در سال 2022 و قیمت 0.0000523 (1.41 تومان) را در سال 2023 برای ارز شیبا پیش بینی می‌کند.

لازم به ذکر است که تمام پیش بینی های موجود صرفا بیان احتمالات هستند. برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال، تحقیقات خود را انجام داده و بر اساس تحلیل خود از بازار، اقدام به سرمایه گذاری کنید.

خرید و فروش ارز شیبا


خرید و فروش ارز شیبا

برای خرید ارز شیبا در صرافی ارزپایا، کافی است به وب سایت این صرافی به آدرس https://arzpaya.com مراجعه کرده و با کلیک روی گزینه ثبت نام، وارد مراحل احراز هویت شوید. احراز هویت در صرافی ارزپایا به صورت فرآیندی سریع و بسیار ساده طراحی شده است. پس از تایید هویت توسط کارشناسان ارزپایا، با شارژ کیف پول اختصاصی خود در این صرافی، می ‌توانید نسبت به خرید ارزهای دیجیتال اقدام کنید. خرید و فروش ارز شیبا در دو محیط خرید و فروش حرفه‌ ای، برای تریدرهای با تجربه و خرید و فروش آسان برای انجام سریع معاملات امکان پذیر است.


کارمزد خرید و فروش شیبا


کارمزد خرید و فروش شیبا

برای خرید ارز شیبا می ‌توانید به صرافی های معتبر ایرانی، از جمله صرافی ارزپایا مراجعه کنید. هنگام خرید ارزهای دیجیتال از صرافی، این نکته را در نظر داشته باشید که درصدی از معامله شما به عنوان کارمزد صرافی از معامله کسر خواهد شد. این درصد، در صرافی های مختلف متفاوت است. هنگام انتخاب صرافی، به درصد کارمزد صرافی نیز توجه داشته باشید. این درصد، در صرافی ارزپایا 0.2 درصد بوده و خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ارزپایا را تبدیل به معامله‌ای مقرون و به صرفه کرده است.


خرید ارز شیبا


خرید ارز شیبا

احتمالا با همه این بحث هایی که درباره ارز دیجیتال شیبا و فلسفه پویایی که در پشت پرده خود دارد بیان کردیم و با پیگیری خبرهای مرتبط با رشد قیمت ارز شیبا اینو، شما هم علاقه مند شده‌اید که برای خرید شیبا اقدام کنید. ارزپایا مدتهاست که این ارز دیجیتال محبوب را در دسترس مشتریانش قرار داده است و شما می توانید در صرافی ارز دیجیتال ارزپایا، شیبا را در لحظه بخرید و بفروشید یا سفارش خرید و فروش گذاشته و در قیمتی که می خواهید خرید و فروش شیبا انجام دهید.

اما برای شروع به خرید و فروش رمز ارز شیبا در صرافی آنلاین ارزپایا لازم است ابتدا در آن ثبت نام و سپس شروع به خرید و فروش کنید. یاد آوری می‌کنیم که برای برداشت یا واریز پول در ارزپایا نیاز به احراز هویت دارید که این کار به آسانی و به صورت آنلاین انجام می شود و روند انجام آن در سایت ارزپایا هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری برای شما توضیح داده شده است.

ثبت نام و احراز هویت در ارزپایا رایگان است و می توانید با کمترین کارمزد، معاملات خود را انجام دهید. احراز هویت با سرعت بالا انجام می‌ شود و به این ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ارز دیجیتال شیبا را با امکان تسویه حساب سریع، برداشت آنی، سرعت بالا در واریز و برداشت، امنیت بالا و نفوذ ناپذیری و پشتیبانی ۲۴ ساعته به سبد ارزهای دیجیتال خود اضافه کنید.


کیف پول برای ارز دیجیتال شیبا


کیف پول برای ارز دیجیتال شیبا

ارز شیبا را می‌توانید پس از خرید در صرافی ارزپایا، در کیف پول اختصاصی خود نگه‌داری کنید. همچنین می ‌توانید شیبا را به یک کیف پول دیگر واریز کنید. این کیف پول‌ ها، فضایی برای ذخیره سازی دارایی ‌های کاربران هستند که در دو دسته کلی کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم‌ افزاری ارائه می‌‌ شود. بهترین کیف پول نرم‌ افزاری برای نگهداری توکن ‌های شیبا، کیف پول تراست والت است، اما کیف پول ‌های دیگری نیز هستند که عبارتند از:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متاماسک (Metamask Wallet)
  • اتمیک والت (َAtomic Wallet)
  • کوینومی (Coinomi Wallet)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

آینده ارز شیبا


آینده ارز شیبا

شیبا در طول تاریخ کوتاه راه اندازی خود، رشد بسیاری را تجربه کرده است. در سال جاری با اعلام صرافی مبنی بر این که شیبا اینو را به Coinbase Pro اضافه کرده است، رشد قیمت ارز شیبا اینو آغاز شد و ناگهان این ارز دیجیتال از رتبه های بسیار پایین جدول تا جایگاه هیجدهم مارکت ارزهای دیجیتال بالا آمد.

در همان زمان، با سرمایه گذاری ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در ارز دیجیتال شیبا، در کمتر از یک هفته، قیمت ارز شیبا اینو بیش از ۲۰ برابر افزایش یافت. در سال 2021 نیز یکبار دیگر شیبا رشد انفجاری را تجربه کرد و به نظر می رسد این اتفاق هرچند وقت یکبار قابل تحقق خواهد بود.

البته شیبا اینو، مخالفانی جدی هم دارد. کسانی که معتقدند رشدهای ناگهانی این ارز دیجیتال به دلیل هیاهوی تبلیغاتی و شبکه‌ های اجتماعی بوده است. آنها معتقداند میم کوین ‌ها کاربرد چندانی برای مردم ندارد. در طرف دیگر، طرفداران شیبا معتقدند این ارز دیجیتال در حوزه‌ هایی مانند قراردادهای هوشمند و انتقالات مالی، ظرفیت زیادی برای رشد دارد و می‌ توان به کاربردهای این ارز نیز امید بست.

اما واقعا ارز دیجیتال شیبا در آینده به کجا خواهد رفت؟ پیش ‌بینی دقیق آینده شیبا ممکن نیست و هر تصویری از آینده، با احتمالات بسیاری همراه است اما بیشتر تحلیل‌ های صورت گرفته در این باره بسیار روشن است و تحلیلگران معتقدند رشد ارز شیبا ادامه‌دار خواهد بود. بنابر تحلیلی که یکی از تحلیلگران صاحب نام بازار کریپتوکارنسی ارائه داده است، ارز دیجیتال شیبا اینو در یک کانال صعودی در حال حرکت است و بارها به کف و خط میانی و سقف این کانال واکنش نشان داده است.

خرید و فروش شیبا
4.67 از 172 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار خرید و فروش شیبا

شیبا اینوShiba Inu (SHIB)، یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که در دسته ‌بندی میم کوین ها قرار می ‌گیرد.

پیش ‌بینی دقیق آینده پیش روی ارز شیبا اینو ممکن نیست اما بیشتر تحلیل ‌های صورت گرفته در این باره بسیار روشن است و تحلیلگران معتقدند رشد ارز شیبا ادامه ‌دار خواهد بود.

اگر می‌ خواهید برای خرید ارز شیبا اقدام کنید، خرید خود را در بستر یک صرافی‌ آنلاین امن مانند ارزپایا انجام دهید. ارزپایا یکی از نخستین پلتفرم هایی است که شیبا را به کاربران ایرانی ارائه کرد.