خرید شیبا | فروش شیبا | صرافی ارز دیجیتال ارزپایا

اطلاعات بازار شیبا - جهانی

حجم بازار شیبا

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  

اطلاعات بازار شیبا - ارزپایا

حجم بازار شیبا

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  
آیکون ارز دیجیتال شیبا

شیبا

SHIB | Shiba Inu

بالا ترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
1 ساعت
0.03
24 ساعت
-0.03
7 روزه
-5.8
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
خرید
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
فروش

نمودار جهانی شیبا

ارز شیبا چیست؟ / SHIB

شیبا اینو Shiba Inu (SHIB) در آگوست 2020 به دنیای ارز دیجیتال معرفی شد. بنیانگذار آن فردی است که با نام مستعار ریوشی شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال، یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است. بنیانگذار شیبا همان اول تصمیم گرفت توکن خود را روی شبکه اتریوم راه‌اندازی کند چرا که این شبکه را امن و تثبیت شده می‌دانست.

ریوشی اعلام کرد هیچ سکه‌ی شیبایی را برای خود نگه نداشته است و تقریبا نیمی از عرضه آن در یک استخر نقدینگی در صرافی غیرمتمرکز Uniswap قفل شده است. او بقیه سکه‌های ارز شیبا را به ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم داد تا او از این سکه‌ها محافظت کند اما بوترین بخش زیادی از آنها را از بین برد و بخشی را هم برای اهداف خیرخواهانه اهدا کرد.

ارز شیبا را باید در دسته بندی «میم کوین»ها قرار داد. میم کوین‌ها براساس شوخی به وجود آمده اند؛ در فضایی از رقابت‌های هواداری و حال و هوای سرخوشانه. میم کوین‌ها منطق و خط مشی دقیق و روشن کوین‌های معمول را ندارند. مثلا همین شیبا به این دلیل شهرتی به هم زد که از همان اول خود را «قاتل دوج کوین» معرفی کرد و نشان خودش را هم مثل دوج کوین از تصویر سگی با نژاد ژاپنی شیبا اینو انتخاب کرد، درست مثل دوج کوین که نشان آن یک سگ است.

ریوشی از همان اول گفت: «ما توانایی پیشی گرفتن از ارزش دوج کوین را به صورت تصاعدی داریم، بدون اینکه هرگز از مرز 0.01 دلار عبور کنیم.» به این ترتیب جامعه ای از طرفداران را به دور خودش جمع کرد. اگر دوج کوین حمایت تام و تمام ایلان ماسک مشهور و پولدار را دارد، طرفداران شیبا هم می خواهند نشان دهند: آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت!

برای همین طرفداران ارز شیبا همه توان و انرژی خود را برای ترند شدن ارز دیجیتال شیبا در شبکه های اجتماعی و حمایت از این رمز ارز متمرکز کرده اند. به این ترتیب از میان حدود 13000 ارز دیجیتال شناخته شده در جهان، آنها توانسته‌اند ارز دیجیتالی را که مزیت فناورانه خاصی ندارد، با برندسازی مؤثر به یکی از ده ارز دیجیتال برتر جهان تبدیل کنند و در رتبه بندی ارزهای دیجیتال جای خوبی برای خود فراهم کنند. طرفداران شیبا به همین هم بسنده نکرده اند و سعی می کنند بازهم سکه شیبا را در اوج نگه دارند.

آنها برای این کار، تلاش دارند با ایجاد صرافی غیرمتمرکز Shibaswap و نیز با فشار وارد کردن بر صرافی های مشهور (مانند کمپین جمع آوری امضا خطاب به صرافی رابین هود) ارز دیجیتال شیبا را به فهرست ارزهای دیجیتال تحت پوشش صرافی‌ها اضافه کنند.

جامعه هواداران شیبا اینو، چنان در طرفدارای از این سکه جدی و مصمم هستند که خود را ارتش شیبا می نامند و با ترند کردن هشتگ ارتش شیبا (ShibArmy) سعی می کنند نام این ارز دیجیتال را همیشه در اوج نگه دارند. اما دلیل این طرفداری و شور و شوق چیست؟ میم کوین‌ها نمونه‌ای از میل به جامعه‌ای سرخوش، بدون مرکزیت و دارای امکان استقلال فردی است. افرادی که میل به مبارزه با ساختارهای بزرگ و مسلط قدرت و ثروت را دارند، سعی می‌کنند با حمایت از این نوع کوین‌ها، به جنگ این ساختارها بروند. البته این حمایت و پشتیبانی پرشور در نهایت به سود سرمایه‌گذاران تمام می‌شود چرا که آنها یک سکه را تبلیغ می‌کنند، مردم زیادی آن را می خرند و با افزایش ارزش آن سکه، پول بیشتری نصیب سرمایه گذاران می‌شود.

امنیت، از چالش های کار با ارز دیجیتال شیباست چرا که مدیریت متمرکزی آن را هدایت نمی‌کند و بلاک‌ چین مخصوص به خود و سقف عرضه ندارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما اگر می‌خواهید شیبا بخرید، این کار را در بستر یک صرافی‌ آنلاین همانند ارزپایا که امنیت بالایی دارد انجام دهید تا از سرمایه‌ی خود حراست کنید.


خرید ارز شیبا

احتمالا با همه این بحث هایی که درباره ارز دیجیتال شیبا و فلسفه پویایی که در پشت پرده خود دارد بیان کردیم و با پیگیری خبرهای مرتبط با رشد قیمت شیبا، شما هم علاقه مند شده‌اید که برای خرید ارز شیبا اقدام کنید. ارزپایا مدتهاست که این ارز دیجیتال محبوب را در دسترس مشتریانش قرار داده است و شما می‌توانید در صرافی ارز دیجیتال ارزپایا، شیبا را در لحظه بخرید و بفروشید یا سفارش خرید و فروش گذاشته و در قیمتی که می‌خواهید خرید و فروش شیبا انجام دهید.

اما برای شروع به خرید فروش ارز دیجیتال شیبا در صرافی آنلاین ارزپایا لازم است ابتدا در آن ثبت نام و سپس شروع به خرید و فروش کنید. یاد آوری می‌کنیم که برای برداشت یا واریز پول در ارزپایا نیاز به احراز هویت دارید که این کار به آسانی و به صورت آنلاین انجام می شود و روند انجام آن در سایت ارزپایا هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری برای شما توضیح داده شده است.

ثبت نام و احراز هویت در ارزپایا رایگان است و می توانید با کمترین کارمزد، معاملات خود را انجام دهید. احراز هویت با سرعت بالا انجام می‌شود و به این ترتیب می‌توانید در کمترین زمان ارز دیجیتال شیبا را با امکان تسویه حساب سریع، برداشت آنی، سرعت بالا در واریز و برداشت، امنیت بالا و نفوذ ناپدیری و پشتیبانی ۲۴ ساعته به سبد ارزهای دیجیتال خود اضافه کنید.

کیف پول برای ارز دیجیتال شیبا

ارز شیبا را می‌توانید پس از خرید در صرافی ارزپایا، در کیف پول اختصاصی خود نگه‌داری کنید. همچنین می‌توانید شیبا را به یک کیف پول دیگر واریز کنید. این کیف پول‌ها، فضایی برای ذخیره سازی دارایی‌های کاربران هستند که در دو دسته کلی سخت افزاری و نرم افزاری ارائه می‌‌شود. بهترین کیف پول نرم‌افزاری برای نگهداری توکن‌های شیبا، کیف پول تراست والت است، اما کیف پول‌های دیگری نیز هستند که عبارتند از:

  • تراست والت (Trust Wallet)
  • متاماسک (Metamask Wallet)
  • اتمیک والت (َAtomic Wallet)
  • کوینومی (Coinomi Wallet)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

آینده ارز شیبا

شیبا در طول تاریخ کوتاه راه اندازی خود، رشد بسیاری را تجربه کرده است. همین امسال بود که وقتی کوین بیس اعلام کرد که شیبا اینو را به Coinbase Pro اضافه کرده است، رشد قیمت ارز دیجیتال شیبا آغاز شد و ناگهان این ارز دیجیتال از رتبه های بسیار پایین جدول تا جایگاه هیجدهم مارکت ارزهای دیجیتال بالا آمد.

همان زمان وقتی فاش شد ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در ارز دیجیتال شیبا سرمایه گذاری کرده است، در کمتر از یک هفته، قیمت ارز شیبا بیش از ۲۰ برابر افزایش یافت. در سال 2021 نیز یکبار دیگر شیبا رشد انفجاری را تجربه کرد و به نظر می رسد این اتفاق هرچند وقت یکبار قابل تحقق خواهد بود.

البته شیبا اینو، مخالفانی جدی هم دارد. کسانی که معتقدند رشدهای ناگهانی این ارز دیجیتال به دلیل هیاهوی تبلیغاتی و شبکه‌های اجتماعی بوده است. آنها می‌گویند میم کوین‌ها بالاخره باید یک فایده و کارکردی هم داشته باشند. در طرف دیگر طرفداران شیبا معتقدند این ارز دیجیتال در حوزه‌هایی مانند قراردادهای هوشمند و انتقالات مالی ظرفیت زیادی برای رشد دارد و می‌توان به کارکردهایش هم امید بست.

اما واقعا ارز دیجیتال شیبا در آینده به کجا خواهد رفت؟ پیش‌بینی دقیق آینده شیبا ممکن نیست و هر تصویری از آینده، با احتمالات بسیاری همراه است اما بیشتر تحلیل‌های صورت گرفته در این باره بسیار روشن است و تحلیلگران معتقدند رشد ارز شیبا ادامه‌دار خواهد بود. بنابر تحلیلی که یکی از تحلیلگران صاحب نام بازار کریپتوکارنسی ارائه داده است، ارز دیجیتال شیبا اینو در یک کانال صعودی در حال حرکت است و بارها به کف و خط میانی و سقف این کانال واکنش نشان داده است.

خرید و فروش شیبا
4.67 از 172 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار خرید و فروش شیبا

شیبا اینو Shiba Inu (SHIB)، یک توکن ERC-20 مبتنی بر اتریوم است که در دسته‌بندی میم کوین ها قرار می‌گیرد.

پیش‌بینی دقیق آینده پیش روی ارز شیبا اینو ممکن نیست اما بیشتر تحلیل‌های صورت گرفته در این باره بسیار روشن است و تحلیلگران معتقدند رشد ارز شیبا ادامه‌دار خواهد بود.

امنیت، از چالش های کار با ارز دیجیتال شیبا ست به همین دلیل توصیه می کنیم حتما اگر می‌خواهید برای خرید ارز شیبا اقدام کنید، بر بستر یک صرافی‌ آنلاین مانند ارزپایا که امنیت بالایی دارد و کاربران در آن احراز هویت می‌شوند، این کار را بکنید. ارزپایا یکی از نخستین پلتفرم هایی است که شیبا را به کاربران ایرانی ارائه کرد.