اطلاعات بازار هگز - جهانی

حجم بازار هگز

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  

اطلاعات بازار هگز - ارزپایا

حجم بازار هگز

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  
آیکون ارز دیجیتال هگز

هگز

HEX | Hex

بالا ترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
1 ساعت
0.03
24 ساعت
-0.03
7 روزه
-5.8
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
خرید
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
فروش

نمودار جهانی هگز

معرفی ارز دیجیتال هگز - HEX

تصویر ارز دیجیتال هگز در صرافی آنلاین ارزپایا

در صنعت بانکداری سنتی، گواهی سپرده (Certificate of Deposit)، توسط بانک های تجاری ارائه شده و معمولا نسبت به حساب های جاری یا پس انداز، نرخ بهره بالاتری را به مشتری پرداخت می کند. برای دستیابی به این نرخ سود بالاتر، سپرده گذاران وجوه خود را برای مدت معینی در گواهی سپرده قفل می کنند. درواقع سرمایه آنها باید برای یک، سه یا شش ماه و در برخی مواقع تا 10 سال دست نخورده باقی بماند.

بر اساس وب سایت رسمی HEX، این پروژه، برای تبدیل شدن به اولین گواهی سپرده (CD) در دنیای ارز دیجیتال طراحی شده است. در ادامه این مطلب علاوه بر معرفی ارز دیجیتال HEX، به موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • عملکرد، امنیت و مزایای هگز
 • آینده هگز
 • خرید ارز دیجیتال Hex

ارز هگز (HEX) چیست؟

ارز دیجیتال HEX (هگز)، ابزار معاملاتی تقریبا جدیدی است که در تاریخ 2 دسامبر 2019، توسط فردی به نام Richard Heart، بر روی شبکه اتریوم (Ethereum) راه اندازی شد. ریچارد هارت، یک کارآفرین، شخصیت فعال در یوتیوب و بنیانگذار شبکه PulseChain بوده و تاکنون برای پروژه های تحقیقات پزشکی، موفق به جمع آوری 27 میلیون دلار شده است.

توسعه دهندگان ارز هگز، مدعی راه اندازی اولین گواهی سپرده بلاک چین هستند. گواهی سپرده سرمایه گذاری HEX، مشابه سیستم بانکداری سنتی عمل می کند؛ در واقع این سیستم به سرمایه گذارانی که دارایی های خود را برای مدتی در شبکه قفل یا استیک (Stake) می کنند، پاداش می دهد. این پروژه برای جذب سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از دو روش استفاده کرده است:

 1. ارائه گواهی های سپرده مبتنی بر بلاک چین (CD)
 2. وعده بازدهی بالا، در صورت قفل کردن دارایی های هگز برای دوره یک تا 5555 روزه

نحوه عملکرد ارز دیجیتال هگز

ارز دیجیتال HEX، از پروتکل Proof of Wait پیروی کرده و نیازی به مشارکت ماینرها ندارد. هگز، برای انجام امور مختلف مالی مانند ارسال و دریافت رمزارز و تعامل با قرارداد هوشمند HEX، از شبکه اتریوم استفاده می کند. قرارداد هوشمند HEX شامل کد اجماع و مکانیزم استیک است.

HEX به کاربران اجازه می دهد تا با استیک کردن ارز دیجیتال، سهمی از سود انتشار رمزارزهای جدید را به دست آورند. علاوه بر این، ویژگی های هگز به گونه ای طراحی شده اند که به افزایش قیمت این رمزارز کمک کرده و از بروز عواملی که باعث آسیب به قیمت آن می شوند، جلوگیری می کنند.

قرارداد هوشمند HEX، اشخاص ذینفعی را که زودتر از زمان مقرر، تعهد خود را فسخ می کنند، جریمه می کند. اما در مقابل، به افرادی که میزان قابل توجهی ارز دیجیتال HEX را برای دوره های طولانی تر استیک می کنند، پاداش های بیشتری پرداخت می کند. پرداخت پاداش ها، با استفاده از ارز هگز انجام شده و این بدان معناست که ارزش سود کاربر، به ارزش بازار HEX در زمان سررسید، بستگی دارد.

امنیت رمزارز HEX

از زمان معرفی این پروژه، سوال هایی در خصوص امنیت HEX مطرح شده است. یکی از اصلی ترین علل این شک و تردیدها، به سابقه بنیان گذار هگز مربوط می شود. آقای Heart که نام اصلی وی، Richard James Schueler است؛ ظاهرا در سال 2002 در فعالیت های غیرقانونی، از جمله نقض قوانین هرزنامه آمریکا (Spam laws) نقش داشته است.

در دسامبر 2019، قرارداد هوشمند HEX تحت ممیزی امنیتی CoinFabrik قرار گرفت. بر اساس گزارشات، باوجود چندین مشکل جزئی، هیچ مشکل امنیتی اساسی در این پروژه یافت نشده است. بر اساس اعلام حسابرس CoinFabrik، قرارداد هوشمند HEX به خوبی نوشته و به درستی مستند شده است.

مزایا و معایب ارز دیجیتال هگز

تصویر خرید ارز دیجیتال هگز در صرافی آنلاین ارزپایا

همان طور که گفته شد، این پروژه ارز دیجیتال نسبت به سایر پروژه های معرفی شده در این حوزه تفاوت هایی دارد. در ادامه به معرفی مهم ترین مزایا و معایب ارز دیجیتال HEX می پردازیم:

مزایای ارز دیجیتال هگز

 • تراکنش های ارز دیجیتال HEX نسبت به بیت کوین سریع تر و ارزان تر است.
 • با وجود پروتکل POW بلاک چین اتریوم، قدرت هش غیرمتمرکز HEX، از بیت کوین بالاتر است.
 • برخلاف بیت کوین، کد رمزارز هگز، غیرقابل تغییر و متن باز است.
 • این توکن تحت بررسی ممیزی های امنیتی قرار گرفته است.
 • سیستم هگز قابل اعتماد بوده و اشکال اساسی ندارد.
 • کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor و Ledger از ارز هگز پشتیبانی می کنند.
 • کاربران می توانند مستقیما اتریوم را به Hex تبدیل کنند.
 • صرافی هایی مانند ارزپایا، یونی سواپ، HitBTC، بیت مارت، COM و پولونیکس از ارز دیجیتال هگز پشتیبانی می کنند.

معایب رمزارز هگز

 • مهم ترین نقد منتقدین رمزارز هگز، استفاده از ویژگی Origin Address است.
 • قرارداد هگز، از یک آدرس اتریوم به عنوان آدرس مبدا استفاده می کند.
 • سوالات بسیاری در خصوص کلاهبرداری بودن این پروژه وجود دارد.
 • سوالات بسیاری در خصوص توسعه دهنده این رمزارز مطرح است.

آینده ارز دیجیتال هگز

تصویر نمودار پیش بینی قیمت ارز دیجیتال هگز در صرافی آنلاین ارزپایا

موقعیت فعلی رمزارز هگز در سایت معتبر CoinMarketCap در جایگاه 201 است. اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا آخرین تغییرات، توسعه و ارتقا انجام شده در بلاک چین HEX به افزایش قیمت این رمزارز کمکی خواهد کرد؟ آینده ارز دیجیتال هگز چطور پیش خواهد رفت؟

بر اساس پیش بینی سازمان ICOcreed، آینده ارز دیجیتال هگز روشن بوده و قیمت این رمزارز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. پیش بینی های انجام شده نشان می دهند که احتمالا در پایان سال 2022 ارزش رمزارز HEX به 0.8 دلار برسد. در ادامه به پیش بینی های کلیدی انجام شده در پلتفرم ICOcreed اشاره می کنیم:

 1. انتظار می رود تا پایان سال 2021 ارزش این رمزارز به حداکثر 0.53 دلار برسد. شبکه HEX می تواند حداقل به ارزش 0.47 دلار و میانگین ارزش معاملاتی حدود 0.49 دلار دست پیدا کند.
 2. در این پلتفرم پیش بینی می شود قیمت ارز هگز در سال 2022، حداکثر به سطح 0.82 دلار برسد.

Digitalcoinprice، یک منبع معتبر دیگر در میان پلتفرم های پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال است. در این پلتفرم پیش بینی HEX / USD و قیمت رمزارز HEX تا پایان سال 2025 ارائه شده است. در ادامه به تعدادی از پیش بینی های کلیدی این پلتفرم اشاره می کنیم:

 1. بر اساس نظر این سایت، احتمالا تا پایان سال 2021 میلادی، قیمت هگز به 0.709دلار می رسد.
 2. قیمت ارز هگز، در ابتدای سال 2022 تا 0.75 دلار افزایش خواهد یافت.
 3. در اواسط سال 2022 و در ماه آگوست قیمت هگز به 0.84 می رسد.

خرید ارز دیجیتال هگز از صرافی ارزپایا

همان طور که در بالا اشاره شد، از رمزارز هگز در تعدادی از صرافی های معتبر بین المللی پشتیبانی می شود. اما متاسفانه ثبت نام و احراز هویت کاربران ایرانی در اکثر صرافی های معتبر محدودیت هایی داشته و خطر مسدود شدن حساب کاربری وجود دارد؛ بنابراین، درصورتیکه به خرید ارز دیجیتال HEX تمایل دارید؛ بهتر است از طریق صرافی ایرانی ارائه دهنده HEX اقدام کنید. در ادامه به آموزش خرید ارز دیجیتال هگز از صرافی ارزپایا می پردازیم:

راهنمای ارز دیجیتال هگز در صرافی آنلاین ارزپایا
 • جهت خرید رمزارز هگز از صرافی ارزپایا، ابتدا لازم است در این پلتفرم ثبت نام کنید.
 • برای ثبت نام در ارزپایا به لینک https://arzpaya.com/ بروید.
 • سپس از طریق گزینه "ثبت نام"، اطلاعات خود را وارد کرده و در سایت عضو شوید.
 • به محض ورود به پنل کاربری ارزپایا، مراحل احراز هویت خود را انجام دهید.
 • پس از تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت؛ در قدم بعدی لازم است حساب خود را شارژ کنید.
 • صرافی ارزپایا علاوه بر بازار ریالی از بازار تتری نیز پشتیبانی می کند. بنابراین، می توانید با شارژ کیف پول ریالی یا تتری رمزارز هگز را خریداری کنید.
راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال هگز در صرافی آنلاین ارزپایا
 • جهت خرید ارز دیجیتال HEX، از طریق داشبورد کنار صفحه به گزینه "خرید و فروش حرفه ای" یا گزینه "خرید و فروش آسان" بروید.
 • برای خرید در بازار تومانی جفت ارز "HEX / IR" و خرید در بازار تتری جفت ارز "HEX / USDT" را انتخاب کنید.
خرید و فروش هگز
4.77 از 277 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار خرید و فروش هگز

ارز دیجیتال HEX اولین پروژه گواهی سپرده بلاک‌چین بوده و در سال 2019 توسط فردی به نام Richard James Schueler، بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده است. این پروژه مشابه گواهی سپرده سنتی بانک ها عمل کرده و دارایی مشتریان را برای مدت از قبل مشخص شده ای قفل کرده و در عوض به آنها سود پرداخت می کند.

بر اساس پیش‌بینی سازمان ICOcreed، آینده ارز دیجیتال هگز روشن بوده و قیمت این رمزارز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. پیش بینی های انجام شده نشان می‌دهند که احتمالا در پایان سال 2022 ارزش رمزارز HEX به 0.8 دلار برسد.

رمزارز هگز در تعدادی از صرافی های معتبر بین‌المللی لیست شده است. اما متاسفانه ثبت نام و احراز هویت کاربران ایرانی در اکثر صرافی های معتبر محدودیت هایی داشته و خطر مسدود شدن حساب کاربری وجود دارد. بهترین روش برای خرید ارز، خرید از صرافی ارز دیجیتال ارزپایاست.