⚜️ نماد اختصاری
LINK
💎 قیمت تومانی
📈 تغییرات 24h
💲 قیمت دلاری
لینک (Chainlink)
آیکون ارز دیجیتال لینک
مقدار
ارزش (تومان)
خرید لینک
اطلاعات بازار جهانی
رتبه از نظر ارزش بازار
ارزش بازار (Market Cap)
دلار
بالاترین قیمت (ATH)
دلار
اطلاعات بازار ارزپایا
حجم معاملات 24 ساعت
تومان  

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

در دنیای امروز، بیش از آنچه به کاربرد پلتفرم‌های بلاک چینی پرداخته می‌شود، به قیمت و نوسان‌های قیمت آن‌ها پرداخته شده است. آیا پلتفرم‌های بلاک چینی می‌توانند در پیش‌بینی آب و هوا به انسان‌ها کمک کنند؟ یا فقط به درد انتقال پول و بازی‌های شرط‌بندی می‌خورند؟ چین لینک (Chainlink) برای پاسخ به این سوال به وجود آمده است. این پلتفرم، دنیای واقعی را به دنیای بلاک چین پیوند می‌زند. چین لینک چیست

ارز چین لینک با نام اختصاری LINK یک توکن ERC-20‌ بوده و توکن بومی پلتفرم چین لینک محسوب می‌شود. این ارز برای سرمایه گذاری بر روی پلتفرم چین لینک و پرداخت کارمزدها استفاده می‌شود. نام چین لینک، بین طرف‌داران ترید ارزهای دیجیتال، نام محبوبی است. این ارز با حرکات قیمت منظم و قابل پیش بینی خود، فرصت خوبی را برای تریدرها ایجاد کرده است. اما ارزهای دیجیتال، فراتر از نوسان‌های قیمتی هستند. هر ارز دیجیتال بزرگ، تکنولوژی و نوآوری خاص خود را به دنیا ارائه داده است. پلتفرم چین لینک، قابلیت وارد کردن اطلاعات خارج از زنجیره بلاک چین به قراردادهای هوشمند داخل زنجیره بلاک چین را فراهم می‌کند. این پلتفرم، از اوراکل‌ها (Oracles) برای دریافت و پردازش اطلاعات استفاده می‌کند. در واقع، پلتفرم چین لینک، پلتفرمی غیر متمرکز است که می‌تواند داده‌های دنیای واقعی را به درون بلاک چین هدایت کند. این شبکه از اوراکل‌های پخش شده در سرتاسر جهان ایجاد شده است. برای درک سازوکار چین لینک، ابتدا باید مفهوم اوراکل و قرارداد هوشمند توضیح داده شود.

قرارداد هوشمند چیست؟

قرارداد هوشمند در چین لینک

قراردادهای هوشمند، قراردادهایی هستند که تمام مفاد آن‌ها از پیش تعیین و کدنویسی شده است. این قراردادها به صورت خودکار اجرا شده و زمانی که تمام شرایط ذکر شده در قرارداد برآورده شوند، قرارداد اجرا خواهد شد. این قراردادها امنیت و کارایی یک شبکه بلاک چینی را افزایش می‌دهند اما نقاط ضعفی نیز دارند. صرفا اطلاعاتی را می‌توان وارد قرارداد هوشمند کرده که در بلاک چین حضور داشته باشند. این قراردادها نمی‌توانند هیچ دیتایی از هیچ منبع خارجی بخوانند و تمام اطلاعات باید به صورت دستی و توسط طرفین قرارداد وارد شود. چین لینک (Chainlink) برای حل این مشکل، اوراکل‌ها را معرفی کرد.

اوراکل چیست؟‌

اوراکل در چین لینک

اوراکل ها، نرم‌افزارهایی هستند که با عنوان میان افزار شناخته شده و می‌توانند مانند واسطه‌ای بین اطلاعات دنیای واقعی و دنیای بلاک چین عمل کنند. آن‌ها داده‌ها را از دنیای واقعی گرفته و آن‌ها را به زبان قراردادهای هوشمند ترجمه می‌کنند. برای مثال، اگر یک مرکز هواشناسی، نرم‌افزاری ایجاد کند که متوسط دمای هر روز را اندازه‌گیری کرده و به زبان قابل فهم برای یک قرارداد هوشمند ترجمه کند، می‌توان گفت که آن مرکز هواشناسی یک اوراکل دارد که با کمک آن می‌تواند داده‌هایش را وارد شبکه بلاک چین کند. شبکه چین لینک نیز مانند تمام شبکه‌های بلاک چینی دیگر، حاوی نودهایی در سراسر جهان است که اطلاعات خارج از بلاک چین را وارد بلاک چین کرده و آن‌ها را با یک قرارداد هوشمند پردازش می‌کنند. این نودها، به استفاده از پروتکل‌های امنیتی قوی مجهز شده و می‌توانند امینت لازم برای مورد اعتماد بودن شبکه چین لینک را فراهم کنند.

تاریخچه ارز چین لینک

چین لینک در سال ۲۰۱۷ توسط Sergey Nazarov وSteve Ellis ایجاد شد. این دو با کمک Ari Juels، استاد دانشگاه کرنل، وایت پیپر چین لینک را نوشتند و عنوان کردند که این پلتفرم، پلی بین دنیای واقعی و دنیای بلاک چین ایجاد می‌کند. این شبکه به صورت رسمی فعالیت خود را در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد. اخیرا، سپیدنامه چین لینک ۲ نیز منتشر شده که در آن، قابلیت‌های شبکه غیر متمرکز اوراکل‌ها گسترش داده شده و چگونگی تکامل شبکه چین لینک در آینده توضیح داده شده است. این سپید نامه بسیاری از سرمایه‌گذاران چین لینک را به توسعه پلتفرم این ارز دیجیتال و افزایش قیمت آن امیدوار کرده است. تاریخچه چین لینک

مزایای چین لینک

استفاده از قراردادهای هوشمند روز به روز در حال گسترش است و شرکت‌های بزرگ بر روی توسعه آن‌ها سرمایه گذاری می‌کنند. چین لینک، به‌عنوان فناوری که توانسته است قراردادهای هوشمند را توسعه داده و کاربردهای بیشتری برای آن‌ها خلق کند؛ تکنولوژی پیشرو در این زمینه محسوب می‌شود. این پلتفرم، داده‌های خارج از زنجیره را وارد بلاک چین کرده و از این طریق توانسته است پاسخی مناسب برای حل بسیاری از مشکلات پیدا کند. سرمایه گذاری بر روی چنین تکنولوژی منحصر به فردی همواره مزایای خاص خود را دارد.

با پیشرفت تکنولوژی اوراکل‌ها و قراردادهای هوشمند؛ استفاده از این ارز دیجیتال افزایش یافته و در نتیجه، قیمت چین لینک افزایش میابد. در شرایطی که بازار ارزهای دیجیتال، پر از ارزهایی است که کاربرد خاصی نداشته و صرفا یک کپی ساده از دیگر ارزها هستند؛ چین لینک، ارز ارزشمندی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود چرا که علاوه بر تکنولوژی قوی و منحصر به فرد، از تیم توسعه دهنده قوی نیز برخوردار است. علاوه بر این‌ها، قیمت جین لینک پیش بینی پذیرتر از سایر ارزهای دیجیتال است. اگر به نمودار چین لینک نگاهی بندازیم، متوجه فراز و فرودهای منظم و با دامنه نوسان محدود خواهیم شد. این نوسانات منظم چین لینک را به ارز محبوب تریدرها تبدیل کرده است. برای سرمایه گذاری روی چین لینک، می‌توانید ارز LINK را از صرافی ارزپایا خریداری کنید. برای این کار، کلیک کنید و با تکمیل مراحل ثبت نام، وارد پنل خود در ارزپایا شوید.

کاربرد چین لینک

کاربرد چین لینک

دامنه کاربرد بسیار وسیعی برای شبکه چین لینک وجود دارد. هر کسی می‌تواند وارد این شبکه شده، قرارداد هوشمند مدنظر خود را تعریف کرده و داده‌هایش را از طریق یک اوراکل وارد قرارداد کند. برای مثال، کاربردهای زیر از جمله کاربردهای مشهور شبکه چین لینک هستند:

  • قابل استفاده در شبکه‌های بانکی
  • صرافی ‌های غیرمتمرکز
  • جمع‌آوری اطلاعات در کتابخانه‌ها
  • جمع‌آوری اطلاعات در مراکز هواشناسی

قیمت ارز دیجیتال چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک که با نام اختصاری لینک (LINK) شناخته می‌شود، مانند تمام ارزهای دیجیتال دیگر فراز و فرودهای زیادی را در قیمت خود تجربه کرده است. در حال حاضر، ارز لینک ۲۲امین ارز دیجیتال بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار است. اما این ارز، کار خود را از قیمت‌های بسیار پایین شروع کرده است. زمانی که رمز ارز لینک برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد، با ارزشی حدود یک سنت معامله می‌شد. قیمت چین لینک، تا مدتی در همین محدوده ماند. در اواسط سال ۲۰۱۹، هر توکن لینک کمتر از ۱ دلار قیمت داشت اما قیمت این توکن رفته رفته افزایش یافته و بین ۱ تا ۴ دلار شروع به نوسان کرد.

در نیمه دوم سال ۲۰۲۰، قیمت ارز لینک شروع به افزایش کرد و هر توکن لینک، با ارزشی بیش از ۱۴ دلار معامله شد. در فوریه سال ۲۰۲۱، قیمت چین لینک به حدود ۳۷ دلار برای هر توکن رسید. البته ارز لینک نتوانست در این قیمت باقی بماند و هم‌زمان با اصلاح قیمت کلی بازار ارزهای دیجیتال، قیمت این ارز نیز کاهش پیدا کرد. قیمت چین لینک

سال ۲۰۲۲ برای همه ارزهای دیجیتال از جمله ارز چین لینک سال سختی بود. در این سال قیمت چین لینک از حدود ۲۷ دلار شروع شد اما با حاکم شدن جو نزولی در این بازار، قیمت این ارز نیز کاهش پیدا کرد. پایین‌ترین قیمت ثبت شده برای چین لینک در سال ۲۰۲۲، حدود ۵.۷ دلار است. درصورتی که بازار ارزهای دیجیتال از فاز نزولی خارج شود می‌توان جهش قیمت چین لینک حداقل تا بالاترین قیمت سال ۲۰۲۲ (۲۷ دلار) را برای این ارز پیش بینی کرد.

آینده ارز دیجیتال چین لینک

از آنجا که کاربردهای پلتفرم چین لینک به نقل و انتقال ارز محدود نشده و استفاده‌های زیادی از آن می‌شود، می‌توان پیش بینی کرد که با پذیرش بیشتر تکنولوژی بلاک چین و ورود بیشتر این تکنولوژی به زندگی روزمره مردم، پلتفرم چین لینک نیز رشد کرده و به تبع آن قیمت ارز دیجیتال چین لینک افزایش یابد. البته این نکته را باید در نظر گرفت که همزمان با رشد تکنولوژی بلاک چین، نیازهای جدیدی نیز به وجود می‌آید و انتظار مردم از کارایی این فناوری بیشتر خواهد شد؛ بنابراین چین لینک باید بتواند در پاسخگویی به نیاز‌های جدید قوی ظاهر شده و با افزایش تعداد کاربران دچار کاهش سرعت یا افزایش نجومی کارمزدها نشود. در این صورت می‌توان مطمئن بود که آینده روشنی در انتظار چین لینک به عنوان یک پلتفرم قوی و دارای یک تکنولوژی پیشرو است.

مزایای خرید ارز چین لینک در صرافی ارزپایا

کمترین کارمزد
کمترین کارمزد
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته
کسب درآمد از معاملات دوستان
کسب درآمد از معاملات دوستان
تسویه ریالی 24 ساعته
تسویه ریالی ۲۴ ساعته

استخراج ارز چین لینک

نمی‌توان ارز چین لینک را مانند ارز اتریوم و بیت کوین و با استفاده از ماینرهای بزرگ ماین کرد. فناوری Chainlink بر اساس الگوریتم‌های اجماع ترکیبی Delegated Proof of Service (DPoS) و Proof of Authority (PoA) است. این روش اجماع به چین لینک کمک می‌کند داده‌های خارج از بلاک چین را به‌سرعت انتقال دهد. البته می‌توان ارزهایی که از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کنند را ماین کرده و سپس آن‌ها را به چین لینک تبدیل کرد.

آسان‌ترین راه برای به دست آوردن چین لینک، خرید ارز لینک از یک صرافی معتبر است. همچنین می‌توان با استیکینگ ارزهای دیجیتال در برخی از پلتفرم‌ها، ارز لینک را به‌عنوان پاداش دریافت کرد. اگر تمایل به استفاده از روش استیکینگ دارید، به درصد سود و زمان مورد نیاز برای رسیدن به سوددهی توجه کافی داشته باشید. همچنین سودهای بسیار بالا در برخی از پلتفرم‌ها، می‌تواند نشانه کلاهبرداری یا ریسک بالای پروژه باشد.

خرید و فروش چین لینک در ایران

خرید و فروش چین لینک

ارزهای دیجیتال، در صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز قابل خریداری هستند. متاسفانه صرافی ‌های متمرکز خارجی و برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز، به ایرانیان اجازه استفاده از خدمات خود را نمی‌دهند. ایران در لیست تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد و به همین علت، ایرانیان نمی‌توانند با خیال راحت در صرافی‌های بین‌المللی به خرید ارز دیجیتال بپردازند. صرافی‌ های داخلی، با ارائه خدمات مناسب، سعی دارند به ایرانیان برای فعالیت در بازار جهانی ارزهای دیجیتال کمک کنند. صرافی ارزپایا، یکی از معتبرترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که امکان خرید رمز ارزهای مطرح بازار ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. ایرانیان می‌توانند با مراجعه به وب سایت این صرافی، نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله رمز ارز Chainlink اقدام کنند.

خرید ارز دیجیتال چین لینک در ارزپایا

برای خرید ارز دیجیتال چین لینک، کافی است کلیک کنید و وارد صفحه ثبت نام این پلتفرم معاملاتی شوید. برای تأمین بیشتر امنیت در صرافی، لازم است پیش از شروع معاملات، مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. احراز هویت در این صرافی فرایندی سریع و آسان داشته و درصورتی که تمام مراحل را طبق توضیحات موجود در وب سایت انجام دهید، در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید پنل معاملاتی خود در ارزپایا را داشته باشید. پس از انجام مراحل احراز هویت، اطلاعات حساب بانکی خود را نیز وارد کنید. این اطلاعات، برای واریز یا برداشت وجه از صرافی مورد نیاز هستند. سپس می‌توانید با رفتن به درگاه پرداخت، مبلغ موردنظرتان را مستقیما از حساب بانکی به پنل ارزپایای خود منتقل کرده و ارز لینک را خریداری کنید. برای خرید ارزهای دیجیتال از جمله رمز ارز LINK دو پنل خرید آسان و خرید حرفه‌ای در نظر گرفته شده است.

خرید ارز دیجیتال چین لینک

در پنل خرید آسان، امکان خرید چین لینک در کمترین زمان ممکن فراهم شده است. از آنجا که صرافی ارزپایا، یک صرافی همتا به همتا است، قیمت ارز چین لینک در پنل خرید آسان، بر اساس میانگین قیمت سفارشات فروش ثبت شده در پنل محاسبه می‌گردد. اگر تمایل به خرید چین لینک در قیمت مد نظر خود دارید، می‌توانید سفارش خریدتان را در قسمت خرید و فروش حرفه‌ ای ثبت کنید. در این پنل، امکانات دیگری از جمله نمودار قیمتی چین لینک و ابزار مورد نیاز برای تحلیل تکنیکال ارائه شده است.

آموزش تصویری خرید ارز دیجیتال چین لینک در ارزپایا

فروش چین لینک در صرافی ارزپایا

فروش چین لینک به صرافی ارزپایا دقیقا مانند خرید چین لینک از صرافی است. البته لازم به ذکر است که صرافی ارزپایا یک صرافی همتا به همتا بوده و صرفا نقش واسطه را در خرید و فروش ارزها ایفا می‌کند. این یعنی شما ارزهای دیجیتال را به صرافی نمی‌فروشید بلکه به کاربرانی که در آن لحظه سفارش خرید چین لینک را ثبت کرده‌اند می‌فروشید. از آنجا که همواره تعداد زیادی از افراد در حال فروش و خرید ارز دیجیتال در صرافی ارزپایا هستند؛ برای پیدا کردن خریدار یا فروشنده معطل نخواهید شد.

فروش چین لینک

همان طور که در قسمت قبل گفته شد، می‌توانید ارز چین لینک خود را در دو قسمت خرید و فروش آسان و خرید و فروش حرفه ای معامله کنید. برای انتقال توکن‌های لینک از کیف پول یا صرافی های دیگر به ارزپایا، کافی است ارزهای دیجیتال را به آدرس کیف پول اختصاصی که صرافی در اختیارتان قرار داده است بفرستید و سپس آن‌ها را با قیمت مدنظر خود در صرافی معامله کنید.

کارمزد فروش و خرید چین لینک

کارمزد چین لینک

برای انتقال ارزها از یک آدرس ولت به آدرسی دیگر لازم است که کارمزد نودها را بپردازید. این کارمزد، به کارمزد شبکه معروف شده و ارتباطی با صرافی‌ها ارز دیجیتال ندارد بلکه خود شبکه میزان آن را تعیین می‌کند. برای خرید چین لینک در ارزپایا، نیازی به پرداخت کارمزد شبکه نیست اما صرافی ها برای خرید ارز دیجیتال، کارمزد مشخصی در نظر می‌گیرند؛ بنابراین کارمزد صرافی، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال و کارمزد شبکه برای انتقال ارزهای دیجیتال دریافت می‌شود. صرافی ارزپایا، کمترین کارمزد در بین دیگر صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را دارد. کارمزد در این صرافی تنها ۰.۲ درصد از حجم کل معامله است.

چین لینک، توکن ERC677 بوده که نوع توسعه یافته ‌ای از استاندارد ERC20 است. از آنجا که این ارز بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده، کارمزد تراکنش‌های بالایی دارد. کارمزد هر تراکنش در شبکه لینک حدود ۲ توکن لینک است. اگر قصد انتقال چین لینک به تراست ولت یا کیف پول های دیگر را دارید؛ ابتدا به کارمزد پرداختی و سپس به شبکه‌های انتقال در مبدأ و مقصد توجه کافی را داشته باشید. انتقال تحت شبکه‌های اشتباه ممکن است باعث از دست رفتن ارزهای شما شود.

کیف پول چین لینک

بهترین کیف پول چین لینک

پس از خرید چین لینک، می‌توانید برای تأمین امنیت بیشتر آن‌ها را به یک کیف پول انتقال دهید. همان طور که گفته شد، ارز دیجیتال لینک، بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده و کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی کنند، می‌توانند رمز ارز لینک را نیز بر روی خود ذخیره کنند. ارزهای دیجیتال، می‌توانند بر روی کیف پول های تحت وب، نرم افزاری و سخت افزاری ذخیره شوند. کیف پول های نرم افزاری رایج‌ترین نوع کیف پول های دیجیتالی هستند. امنیت در این کیف پول ها بیشتر از کیف پول های تحت وب و کمتر از کیف پول های سخت افزاری است. این نوع کیف پول ها برای ذخیره مقادیر کم تا متوسط ارزهای دیجیتال مناسب هستند. همان طور که در اینفوگرافی کیف پول‌های چین لینک مشاهده می‌کنید، کیف پول‌های زیادی از این ارز پشتیبانی کرده که به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

چند نمونه از بهترین کیف پول های ارز لینک در ادامه معرفی و بررسی شده اند:

  • تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول تراست ولت، یک کیف پول نرم افزاری بوده و تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. درون این کیف پول، مارکتی از اپلیکیشن های غیر متمرکز وجود دارد.

  • متا ماسک (MetaMask)

متاماسک نیز یکی از کیف پول‌ های مطرح نرم افزاری است. این کیف پول افرونه ای برای مرورگرهای کروم و بریو نیز ارائه داده است.

  • Ledger Nano S/X

کیف پول های لجر، کیف پول های سخت افزاری ارزهای دیجیتال هستنند و امنیت بسیار بالایی برای ارزهای دیجیتال فراهم می‌کنند. این کیف پول ها برخلاف کیف پول های نرم افزاری رایگان نیستند.

خرید و فروش لینک
4.56 از 146 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار خرید و فروش لینک

ارز چین لینک با نام اختصاری LINK یک توکن ERC-20‌ بوده و توکن بومی پلتفرم چین لینک محسوب می‌شود. این ارز برای سرمایه گذاری بر روی پلتفرم چین لینک و پرداخت کارمزدها استفاده می‌شود. نام چین لینک، بین طرفداران ترید ارزهای دیجیتال، نام محبوبی است. این ارز با حرکات قیمت منظم و قابل پیش بینی خود، فرصت خوبی را برای تریدرها ایجاد کرده است.

با پیشرفت تکنولوژی اوراکل‌ها و قراردادهای هوشمند؛ استفاده از این ارز دیجیتال افزایش یافته و در نتیجه، قیمت چین لینک افزایش میابد. در شرایطی که بازار ارزهای دیجیتال، پر از ارزهایی است که کاربرد خاصی نداشته و صرفا یک کپی ساده از دیگر ارزها هستند؛ چین لینک، ارز ارزشمندی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود چرا که علاوه بر تکنولوژی قوی و منحصر به فرد، از تیم توسعه دهنده قوی نیز برخوردار است.

برای انتقال چین لینک باید کارمزد شبکه آن را پرداخت کنید. از آنجا که این ارز بر روی شبکه اتریوم ایجاد شده، کارمزد تراکنش‌های بالایی دارد. این کارمزد معادل 2 واحد ارز LINK است.

تراست ولت، سیف پل و اتمیک ولت سه مورد از بهترین کیف پول‌هایی هستند که می‌توانید برای نگهداری ارز LINK از آن‌ها استفاده کنید.

تراست ولت به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین ولت‌های نرم افزاری دنیا از ارز چین لینک در شبکه‌های مختلفی از جمله ERC-20 پشتیبانی می‌کند.

نظرات کاربران درباره خرید چین لینک

تعداد پاسخ ها : ۱

بهترین شبکه انتقال لینک کدومه؟

سلام دوست عزیز
رایج‌ترین شبکه‌های انتقال ارز لینک شبکه BEP-20 و ERC-20 هستش که با توجه به کارمزد کمه شبکه بایننس اسمارت چین، این شبکه رو برای انتقال لینک پیشنهاد می‌کنیم. سودتان پایا

تعداد پاسخ ها : ۱

لینک به نظر میرسه پروژه خیلی خفنی باشه.. نمیدونم چرا قیمتش بالا نمیره

سلام دوست عزیز
در ماه‌های اخیر به‌دلیل جنگ روسیه و اوکراین وایجاد آشفتگی در اقتصاد جهانی، اکثر بازارهای مالی از جمله بازار کریپتو روندی نزولی داشتن که همین موضوع باعث شده که حتی ارزهای دیجیتال خوبی مثل لینک تحت تاثیر این ریزش قرار بگیرن و نزولی بشن. با این حال انتظار داریم در اواخر سال ۲۰۲۲ با بهبود شرایط اقتصادی در جهان، بازار کریپتو هم دچار تغییر و تحول بشه و ارزهایی با بنیاد قوی مثل لینک روندی صعودی رو شروع کنن. سودتان پایا

تعداد پاسخ ها : ۱

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال چین لینک رو کجا میتونم ببینم؟

سلام دوست عزیز
برای دیدن قیمت لحظه‌ای چین لینک و سایر ارزهای دیجیتال لیست شده در ارزپایا، کافیه وارد وب سایت ارزپایا بشید. اگر صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، قیمت چین لینک و سایر رمز ارزها به تومان و تتر قابل مشاهده هست. سودتان پایا

مشاهده بیشتر