خرید ترون | فروش ترون | صرافی ارز دیجیتال ارزپایا

اطلاعات بازار ترون - جهانی

حجم بازار ترون

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  

اطلاعات بازار ترون - ارزپایا

حجم بازار ترون

$  

حجم معاملات 24 ساعت

$  

بالاترین قیمت 24 ساعته گذشته

$  
آیکون ارز دیجیتال ترون

ترون

TRX | Tron

بالا ترین قیمت روز
پایین ترین قیمت روز
1 ساعت
0.03
24 ساعت
-0.03
7 روزه
-5.8
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
خرید
انتخاب ارز
مقدار
ارزش تومان
فروش

نمودار جهانی ترون

ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟

شبکه ترون، یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین برای تولید و نشر محتواهای دیجیتالی است که در آن، ناشران محتواهای خود را منتشر و به ازای بهره مندی کاربران از آن محتوا ها درآمدزایی می کنند. رمزارز بومی این شبکه، ترونیکس (Tronix) است که به اختصار TRX نامیده می شود.

ترون را جاستین سان (Justin Sun) فارغ التحصیل دانشگاه های پکن و پنسیلوانیا ایجاد کرد. او که در گذشته با گروه توسعه ریپل همکاری می کرد، هم اکنون به عنوان مدیرعامل شرکت ترون فعالیت می کند. یکی از همکاران اصلی او در تیم توسعه ترون، لوشن چن (Lucien Chen)، مدیر فنی تیم است که پیش از فعالیت در ترون در شرکت هایی مانند علی بابا مشغول به کار بوده است.

با توجه به اینکه صنعت سرگرمی سازی و صنایع رسانه ای و فرهنگی روز به روز بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد و بیشترین گردش مالی را به خود اختصاص داده است، ترون می تواند با حذف پلتفرم های متمرکز و کوتاه کردن دست واسطه ها، دسترسی به محتوا را برای کاربران ساده تر و ارزان تر کند. ترون به سازندگان محتوا این قابلیت را می دهد که به صورت مستقیم با کاربران در ارتباط باشند و سود کار خود را از آن ها دریافت کنند بدون آنکه خط مشی های شرکت های واسطه ای را قبول و رعایت کنند.

این ویژگی در کنار قابلیت ترون برای اجرای قراردادهای هوشمند و ظرفیت تراکنش بالا، باعث شده افراد بسیاری به آینده این ارزدیجیتال امیدوار باشند. در حالی که بیت کوین می تواند تا شش تراکنش در ثانیه و اتریوم تا 25 تراکنش را انجام دهد، ترون ادعا می کند که شبکه آن ظرفیت 2000 تراکنش در ثانیه را دارد.

ارز دیجیتال ترون همچون ارز دیجیتال بیت کوین، دارای محدودیت عرضه است و از سیاست های مقابله با تورم و حفظ ارزش بهره می برد. در حال حاضر از مجموع بیش از 100 میلیارد سکه ترون، حدود 71.6 میلیارد از آنها در گردش هستند.

از زمان آغاز فروش ارز دیجیتال ترون در سال 2017 ، 15.75 میلیارد از سکه های ترون به سرمایه گذاران آن و 40 میلیارد سکه برای شرکت کنندگان در عرضه اولیه در نظر گرفته شد. بنیاد ترون 34 میلیارد و یک شرکت متعلق به جاستین سان هم 10 میلیارد سکه برای خود برداشتند یعنی حدود 45 درصد از عرضه ارز ترون به بنیانگذار و تیم فنی پروژه رسید، در حالی که 55 درصد بین سرمایه گذاران توزیع شد که البته این نسبت، انتقاداتی را هم برانگیخت.

شبکه ترون از مکانیزم اجماع و اثبات سهام واگذار شده بهره می برد و دارندگان این سکه می توانند به نمایندگان ویژه به عنوان تولیدکنندگان بلاک، رای دهند. این افراد با ایجاد بلاک در ازای تایید تراکنش ها، سکه ترون به عنوان پاداش دریافت می کنند و سپس این جوایز بین افرادی که به آنها رأی داده اند توزیع می شود. این رویکرد به بلاک چین کمک می کند تا به سطوح بالاتری از توان عملیاتی دست یابد.

آینده ارز دیجیتال ترون

صحبت کردن درباره آینده یک ارز دیجیتال زمانی دقیق است که بتوان به برنامه های آینده توسعه دهندگان آن دسترسی داشت و براساس آنها، موقعیت حال و آینده را سنجید. خوشبختانه ترون در این زمینه شفاف عمل کرده و از همان ابتدا، نقشه راه خود برای آینده را در شش مرحله اعلام کرده است. این مراحل عبارتند از:

1- ایجاد بستر مناسب و رایگان برای توزیع و ذخیره محتوا از طریق بسترExodus (که در حال حاضر از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند)

2- پروژه ادیسه2 برای ایجاد مشوق های مالی، ایجاد و میزبانی محتوا با تکیه بر تعامل کاربر با محتوا به جای روش های سنتی ردیابی کلیک

3 و 4- پروژه هایGreat Voyage و Apolloبرای ایجاد نشان های اختصاصی تولیدکنندگان محتوا و ایجاد ارزدیجیتال شخصی که ترون را به یک سیستم عامل کاربردی مبتنی بر بلاک چین به سبک اتریوم بدل خواهد کرد.

5 و6- پروژه های Star Trek و Eternity که در آن شرکت کنندگان می توانند سیستم های بازی غیرمتمرکز و بازارهای پیش بینی شده خود را ایجاد کنند.

ارز دیجیتال ترون از سپتامبر سال 2017 که در سایت کوین مارکت کپ لیست شد تا به امروز نوسانات قیمتی زیادی را پشت سر گذاشته است. این ارز دیجیتال پس از عرضه اولیه رشد قیمتی خوبی نداشت اما در ژانویه سال 2018 به یکباره رشد انفجاری قیمت را تجربه کرد. از آن روز به بعد ارز ترون نتوانست رکورد قیمتی خود را بشکند، اگرچه در مجموع روند رو به رشدی را داشته است.

اما در آینده چه خواهد شد؟ بگذارید از همین امروز شروع کنیم. ترون اگرچه آن ایده های افسانه ای خود را شروع نکرده است ولی در حال حاضر نیز به شرایط خیلی خوبی رسیده است. ترون به عنوان یکی از سه زنجیره بزرگ عمومی در جهان، اکنون دارای بیش از 59 میلیون کاربر و بیش از 2.5 میلیارد تراکنش است. همچنین بازی را در بسیاری از بسترهای محبوب از جمله DeFi، NFT، DApp، stablecoins و ذخیره سازی توزیع شده هدایت می کند.

ترون همین امروز بزرگترین اکوسیستم DApp (برنامه های غیرمتمرکز) در سراسر جهان است و ارزش دارایی های قفل شده آن نیز از 11.7 میلیارد دلار فراتر رفته است. شبکه ترون همچنین میزبان پرتیراژترین استیبل کوین (ارزِ پایا) در سراسر جهان است و حجم انتقال روزانه استیبل کوین های آن چندین بار از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشته است.

به تازگی این شبکه در حوزه های بازی و توکن های غیر مثلی هم فعال شده است، به عبارت دیگر نوآوری مداوم توسعه دهندگان، اکوسیستم ترون را مدام فعال تر از قبل می کند و کاربران جدیدی را به خود جذب می کند. همین ویژگی هاست که بیشتر متخصصان و کارشناسان، هنگام بررسی دنیای امروز ارز دیجیتال ترون، آینده آن را روشن و دارای قابلیت فراوانی برای سرمایه گذاری ارزیابی می کنند. به هرحال شبکه ترون، هدف های بزرگی را در سر می پرورد و تیم توسعه آن که به میدان رقابت با پلتفرم های غول پیکری چون نتفلیکس، فیس بوک، یوتیوب و ... رفته اند، قرار نیست به همین سادگی میدان را خالی کنند.

قیمت ارز دیجیتال ترون

همچنان که گفتیم در سال 2017 و کمی پس از عرضه گسترده این ارز دیجیتال، قیمت ترون در صرافی های ارزدیجیتال به حدود 0.001 دلار رسید. در آن زمان ارزش بازار ترون بسیار ناچیز بود اما انتشار وایت پیپر (White Paper) و اهداف بلند ترون در کنار فعالیت گسترده آن در شبکه های اجتماعی در اواخر سال 2017 توانست قیمت ارز ترون را به 0.015 دلار برساند که موجب جذب توجه بسیاری از سرمایه گذاران به این پروژه جنجالی شد.

خرید ارز دیجیتال ترون از ارزپایا

برخلاف بسیاری دیگر از انواع ارزهای دیجیتال امکان استخراج ارز ترون توسط کاربران وجود ندارد. یک نکته مهم دیگر در خرید ارز دیجیتال ترون صرافی های خارجی وجود دارد و آن هم این است که در حال حاضر نمی توانید این ارز دیجیتال را به صورت مستقیم و با پول فیات بخرید. برای این کار ابتدا باید اقدام به خرید ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین، اتریوم و یا تتر نموده و سپس در پلتفرم های مبادله، اقدام به مبادله آن ها با ترون کنید. البته نگران نباشید، در صرافی آنلاین ارزپایا امکان خرید مستقیم ترون با تومان فراهم است و شما می توانید ارز ترون خریداری شده را با خیال راحت در کیف پول اختصاصی خود نگه داری کنید و یا آن را برداشت کرده و به کیف پول دیگری واریز کنید.

برای ورود به بازار ترون و خرید و فروش این ارز دیجیتال آینده دار، وارد سایت www.arzpaya.com شوید و پس از ثبت نام و طی کردن مراحل احراز هویت، به سادگی حساب کاربری خود را ایجاد و با شارژ کردن آن به خرید و فروش ارز دیجیتال ترون بپردازید. متناسب با حجم مبادله در خرید ارز ترون درصدی از معامله به عنوان کارمزد از شما کسر می شود که خوشبختانه این کارمزد در سایت ارزپایا، بسیار پایین است و قابل مقایسه با بسیاری از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال نیست. برای فروش ترون هم کافی است وارد سامانه ارزپایا شده و درخواست فروش ارزدیجیتال ترون را ثبت کنید. با ثبت سفارش برای فروش ترون در پنل کاربری، اطلاعات کاملی درباره شرایط بازار، روند قیمتی و لیست خریداران ترون در اختیار شما قرار می گیرد و سامانه به صورت خودکار میزان ریال یا تتری را که به شما تعلق می گیرد، اعلام می کند به این ترتیب به راحتی می توانید سفارش فروش ترون خود را ثبت کنید.

خرید و فروش ترون
4.81 از 133 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار خرید و فروش ترون

ترون (TRX) ارز دیجیتال بومی شبکه ترون است که یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین برای تولید و نشر محتواهای دیجیتالی است.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال ترون، می‌توانید وارد سایت ارزپایا شوید و پس از ثبت نام و طی کردن مراحل احراز هویت، حساب کاربری خود را ایجاد و با شارژ کردن آن به خرید و فروش ارز ترون بپردازید..

برای نگهداری ترون می‌توانید از کیف پول اختصاصی ارزپایا یا کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست ولت (Trust Wallet)، کوینومی (Coinomi) و اتمیک ولت (Atomic Wallet) استفاده کنید..