⚜️ نماد اختصاری
BTC
💎 قیمت تومانی
📈 تغییرات 24h
💲 قیمت دلاری
بیت کوین (Bitcoin)
 ارز دیجیتال بیت کوین
مقدار
ارزش (تومان)
خرید بیت کوین
اطلاعات بازار جهانی
رتبه از نظر ارزش بازار
ارزش بازار (Market Cap)
دلار
بالاترین قیمت (ATH)
دلار
اطلاعات بازار ارزپایا
حجم معاملات 24 ساعت
تومان  

ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا است. این ارز دیجیتال با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ایجاد شده و قادر است تراکنش‌های مالی را بدون نیاز به سازمان‌های واسطه انجام دهد. اگرچه امروزه بسیاری از افراد در حال خرید بیت کوین هستند اما تعداد کمی می‌توانند بگویند که واقعا بیت کوین چیست؟ در این مقاله، می‌خواهیم به این سوال و سوالات رایج دیگری از جمله تاریخچه بیت کوین، پشتوانه بیت کوین، پیش‌بینی قیمت بیت کوین و روش فروش و خرید بیت کوین بپردازیم.

برای درک بیت کوین، ابتدا لازم است درک صحیحی از مفهوم بلاک چین داشته باشید. هدف بیت کوین حذف واسطه‌هایی مانند بانک‌ها از فرآیند تراکنش‌های مالی است. اما برای حذف بانک‌ها، پلتفرم بیتکوین باید بتواند امنیت دارایی‌های مردم را درست مانند یک بانک امن و مورد اعتماد، حفظ کند. این کار فقط با یک پروتکل رمزنگاری قوی ممکن می‌شود و پروتکل رمزنگاری بلاک چین، یکی از غیرقابل نفوذترین و امن‌ترین پروتکل‌های رمزنگاری جهان است. این پروتکل از چند نود برای حفظ اطلاعات استفاده می‌کند. نودها دستگاه‌هایی هستند که در ارتباط مدام با یکدیگر بوده و اطلاعات را در خود ذخیره می‌کنند. اطلاعات هر تراکنش، به تمام نودها مخابره شده و آن‌ها این اطلاعات را به صورت دسته‌بندی شده در یک بلاک قرار می‌دهند. بلاک چین، در واقع زنجیره‌ای از اطلاعات است که در حافظه نودها ذخیره شده است.
در صورتی که یک نود بخواهد اطلاعات را دستکاری کرده و یا اطلاعاتی مغایر با آنچه در حافظه دیگر نودها ذخیره شده گزارش کند، توسط دیگر نودها از زنجیره حذف خواهد شد. شبکه بلاک چین، صرفا داده‌هایی را معتبر می‌داند که ۵۱ درصد از نودها آن را تایید کنند؛ بنابراین یک هکر باید بتواند همزمان اطلاعات ۵۱ درصد از نودها را تغییر دهد که با توجه به گستردگی نودهای بیت کوین در سراسر جهان، این کار عملا غیرممکن است.

بیت کوین چیست؟

حال با درک مفهوم بلاک چین، درک مفهوم بیت کوین نیز ساده می‌شود. بلاک چین امنیت داده‌ها را تأمین می‌کند. درواقع هر نوع داده‌ای را می‌توان در شبکه بلاک چین از تغییر در امان نگه داشت. حال اگر این داده‌ها اطلاعات تراکنش‌های مالی باشند، می‌توان یک سیستم مالی غیرمتمرکز داشت. اما هر سیستم مالی احتیاج به یک ارز دارد. بیت کوین، نام ارزی است که در شبکه بلاک چین بیت کوین معامله شده و اطلاعات معاملات آن در این شبکه ثبت می‌شود. بیت کوین و بلاک چین آن مکمل یکدیگر هستند. در واقع در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین حدود ۲۰ هزار دلار است و طبق اطلاعات سایت CoinGecko ارزش بازاری حدود ۴۰۵ میلیارد دلار دارد.

از آنجا که بیت کوین، اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا است؛ خرید آن می‌تواند به منزله سرمایه‌گذاری روی آینده بلاک چین باشد. اگرچه قیمت بیت کوین اخیرا یک روند نزولی را در پیش گرفته اما تاریخ نشان داده است که سرمایه گذاری بر روی این ارز، در بلند مدت همواره سودده بوده است. صرافی ارزپایا، پلتفرمی امن است که می‌توانید در آن با کمترین کارمزد بیت کوین خریداری کنید. برای ثبت نام در ارزپایا کلیک کنید.

خالق بیت کوین کیست؟

خالق بیت کوین

در مورد خالق بیت کوین نظرات متفاوت بسیاری وجود دارد. حقیقت این است که هیچ‌کس از‌ هویت اصلی خالق بیت کوین مطلع نیست. در سال ۲۰۰۸ فرد یا افرادی با نام مستعار ساتوشی ناکاماتو (Satoshi Nakamoto) سپیدنامه یا وایت پیپر (White Paper) بیت کوین را منتشر کردند. حدس و گمان‌های زیادی در مورد هویت ساتوشی ناکاماتو وجود دارد. برخی می‌گویند فرد یا گروهی از افراد بیت کوین را به وجود آورده‌اند، بعضی معتقدند ایده بیت کوین کار سازمان‌های امنیتی آمریکا است. اما برخی دیگر معتقدند ایجاد بیت کوین کار هوش مصنوعی است و هیچ انسانی در ساخت آن دخیل نبوده است.

در ابتدا بیت کوین ارزش مالی نداشت و کسی از آن برای معاملات مالی خود استفاده نمی‌کرد. اما رفته رفته نظر افراد به این سیستم رمزنگاری جدید جلب شد و بالاخره یک نفر تصمیم گرفت یک معامله با بیتکوین انجام دهد. اولین معامله بیت کوین ، خرید یک پیتزا بود. لازلو هانیک (Laszlo Hanyecz) در تاریخ ۱۸ می ۲۰۱۰، برای خرید ۲ عدد پیتزا ۱۰۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد و اولین معامله با بیت کوین را رقم زد. این تاریخ در بین جامعه کریپتوکارنسی به روز پیتزا مشهور است و هر ساله این روز را مانند عیدی مقدس جشن می‌گیرند. پس از آن، قیمت بیت کوین رفته رفته افزایش یافت و موفق شد جای خود را در بازار معاملات مالی پیدا کند.

چه مقدار ارز بیت کوین در گردش است؟

با وجود این‌که تعداد کل بیت کوین‌ های قابل استخراج ۲۱ میلیون واحد است، اما تعداد بیت کوین های در گردش با این مقدار برابر نیست. طبق اطلاعاتی که در سایت کوین مارکت کپ قرار دارد، تعداد بیت کوین های در گردش در حال حاضر حدود ۱۹ میلیون بیت کوین است. همچنین در هر ۱۰ دقیقه ۶.۲۵ بیت کوین جدید استخراج می‌شود. با وجود استخراج ۱۹ میلیون بیت کوین، تعداد بیت کوین ‌هایی که در هر روز معامله می‌شوند بسیار کمتر از این رقم است. زیرا بخش اعظمی از بیت کوین ‌های استخراج شده در کیف پول‌ها هولد شده و معامله نمی‌شوند تعدادی از بیت کوین ‌ها هم به‌دلیل عدم دسترسی افراد به کلید خصوصی کیف پول‌هایشان گم شده است. تخمین زده می‌شود که حدود ۳ تا ۴ میلیون بیت کوین در شبکه برای همیشه از دست رفته است.

مزایای خرید ارز بیت کوین در صرافی ارزپایا

کمترین کارمزد
کمترین کارمزد
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی ۲۴ ساعته
کسب درآمد از معاملات دوستان
کسب درآمد از معاملات دوستان
تسویه ریالی 24 ساعته
تسویه ریالی ۲۴ ساعته

آینده بیت کوین

هدف خالق یا خالقان بیت کوین ایجاد یک روش پرداخت امن و غیر متمرکز برای حذف واسطه‌ها از معاملات مالی بود. ساتوشی ناکاماتو معتقد بود که نظام مالی متمرکز کنونی، نظامی ناکارآمد، زیان ده و غیرقابل اعتماد است. او در نظر داشت با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، سیستمی ایجاد کند که در آن مردم بتوانند بدون نیاز به بانک‌ها یا موسسات مالی تراکنش‌های خود را انجام دهند.

امروزه با ظهور ارزهایی چون ارز دیجیتال اتریوم و ترون کمتر کسی از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت استفاده می‌کند چرا که انجام تراکنش در شبکه بیت کوین هزینه زیادی دارد و سرعت آن نیز به نسبت دیگر پلتفرم‌های ارز دیجیتال کمتر است. البته بیت کوین هنوز محبوبیت خود را در بین دوستداران ارزهای دیجیتال از دست نداده است. در این روزها خرید بیت کوین بیشتر با هدف سرمایه‌گذاری انجام می‌شود. سرمایه‌گذاران با خرید بیت کوین و نگهداری آن، سعی می‌کنند ارزش پول خود را در برابر تورم حفظ کنند و از افزایش قیمت بیت کوین در طی زمان نیز سود ببرند. امروزه از بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال (Digital Gold) یاد می‌کنند و خرید بیت کوین را مشابه خرید طلا می‌دانند. البته خرید ارزهای دیگر مانند خرید ترون یا خرید اتریوم نیز طرفداران زیادی دارد اما می‌توان گفت بیت کوین، نسبت به ارزهای دیگر کم ریسک تر است.

می‌توان گفت بیت کوین با استفاده از پروتکل اجماع اثبات کار، یکی از امن‌ترین شبکه‌ها برای انجام تراکنش‌‌های بزرگ محسوب می‌شود و بسیاری از سرمایه‌ گذاران، کارمزد بالای آن را برای برخورداری از امنیت شبکه بیت کوین قبول می‌کنند. علاوه بر این، بیت کوین سردمدار بازار ارزهای دیجیتال است. قیمت بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال به قیمت بیت کوین وابسته است. بسیاری از کارشناسان، سرمایه‌گذاری در بیت کوین و آینده بیت کوین را امن‌تر از سرمایه‌گذاری در دیگر ارزهای دیجیتال قلمداد می‌کنند؛ چرا که این ارز حدود ۴۰ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده و سرمایه‌گذاران بزرگ زیادی در بازار آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به همین دلیل احتمال از بین رفتن آن بسیار ناچیز است.

قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

قیمت بیت کوین از زمان پیدایش این ارز تاکنون فراز و فرودهای متعددی را تجربه کرده است. قیمت این ارز در ابتدای پیدایش آن صفر دلار بود! اما در زمان نگارش این مقاله، هر بیت کوین بیش از ۲۰ هزار دلار ارزش دارد. بیت کوین در مسیر رسیدن به این قیمت، با وجود تمام دشواری‌ها همواره استقلال خود را حفظ کرده است. این ارز از زمان عرضه در سال ۲۰۰۹ تا دو سال بعد یعنی سال ۲۰۱۱، در محدوده قیمتی ۰ تا ۱ دلار در نوسان بود. در سال ۲۰۱۱ قیمت بیت کوین با رشدی فوق‌العاده از ۱ دلار تا ۲۹ دلار افزایش یافت اما پس از مدتی، با رکود شدیدی که در بازارهای مالی اتفاق افتاد، قیمت این ارز تا حدود ۲ دلار کاهش پیدا کرد.

قیمت بیتکوین تا سال ۲۰۱۶ به بیش از ۹۰۰ دلار هم رسید، اما صعود اصلی در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد. در آن سال قیمت بیت کوین به ۱۹۵۰۰ دلار رسید. اما از آنجا که هر صعودی، سقوطی در پیش دارد، در سال‌های بعد از آن بیت کوین روندی نزولی را تجربه کرد و قیمت آن تا حدود ۴۰۰۰ دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت نیز موقتی بود و قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ همزمان با پاندمی کرونا توانست تا ۲۹ هزار دلار افزایش یابد. این اتفاق در حالی رخ داد که با گسترش کرونا در سراسر جهان بسیاری از بازارهای مالی با رکود دست و پنجه نرم می‌کردند و دولت‌ها برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی، مجبور به کاهش نرخ بهره بانک‌ها شدند. با کاهش نرخ بهره و افزایش کمک‌ دولت‌ها به مردم، افراد به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال روی آوردند. به همین دلیل قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ عدد ۶۸ هزار دلار را لمس کرد و بار دیگر در طی یک اصلاح قیمت چندمرحله‌ای، تا حدود ۲۰ هزار دلار کاهش یافت.

مزایای خرید بیت کوین

مزایای بیت کوین

اگرچه بیت کوین مانند ارز دیجیتال ترون یا اتریوم کاربردهای هیجان انگیز ندارد اما به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان، می‌توان مزایای بی شماری برای سرمایه گذاری در آن برشمرد:

  • قابلیت نقدشوندگی

زمانی که یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای تصمیم به سرمایه‌گذاری روی یک دارایی می‌گیرد، نقدشوندگی مهم‌ترین معیاری است که باید به آن توجه کند. این که شما یک دارایی را بخرید اما نتوانید آن را سریعا نقد کنید یک ضعف بزرگ محسوب می‌شود. نقدشوندگی بیت کوین نسبت به دارایی‌های دیگری مانند خودرو، مسکن و سهام بیشتر است. به همین علت هر زمان که تصمیم به فروش بیت کوین بگیرید چندین نفر خواهان خرید آن هستند.

  • ناشناس بودن در عین شفافیت

زمانی که یک فرد مقداری بیت کوین از کیف پول خود به یک کیف پول دیگر منتقل می‌کند، هیچ سازمان، نهاد یا سیستمی متوجه هویت این افراد نمی‌شود. درواقع با وجود این که این تراکنش بر روی شبکه بلاک چین ثبت می‌شود و حتی دیدن آن امکان‌پذیر است، اما هویت معامله‌گران همچنان ناشناس باقی می‌ماند.

  • پتانسیل بالا برای سودآوری

بسیاری از افراد بیت کوین را به دلیل نوسانات شدید آن می‌خرند. این نوسانات شدید برای تریدرهایی که به دنبال کسب سود از نوسانات ارزها هستند بسیار جذاب است. این افراد طی یک هفته ممکن است چندین معامله خرید و فروش بیت کوین باز کنند. برای این افراد قطعا خرید یک دارایی کم نوسان مانند سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی نمی‌تواند جذاب باشد.

خرید بیت کوین از صرافی ها

خرید بیت کوین از صرافی ها

صرافی های زیادی برای خرید بیت کوین وجود دارند. از صرافی های خارجی گرفته تا صرافی های غیر متمرکز و صرافی های داخلی. اگرچه برخی از صرافی های خارجی امکانات بیشتری در اختیار معامله‌گران می‌گذارند اما حضور در آن‌ها برای ایرانیان غیرقانونی است. صرافی های متمرکز مجبور هستند از قوانین و مقررات مالی کشور خود تبعیت کنند؛ چرا که با یک سیستم مدیریت مرکزی اداره می‌شوند. از آنجا که ایران، قوانین ضد پولشویی بین المللی را نپذیرفته است، معاملات مالی با ایران تحت تاثیر تحریم‌ها قرار دارد. با این وجود برخی از صرافی های خارجی همچنان اجازه معامله به کاربران ایرانی را می‌دهند اما سقف واریز و برداشت مشخصی دارند و ممکن است هر لحظه اعلام کنند که ایرانی‌ها دیگر حق معامله در صرافی را ندارند.

به همین علت اگر بخواهید از صرافی بیت کوین بخرید، توصیه ما صرافی های ارز دیجیتال ایرانی است. در صرافی ارز دیجیتال ارزپایا می‌توانید در کمتر از یک ساعت احراز هویت کرده و شروع به معامله ارزهای دیجیتال کنید. همچنین درصورتیکه قصد معامله در پلتفرم‌های خارجی را دارید می‌توانید با خرید تتر در ارزپایا و انتقال آن به کیف پول یا صرافی‌های خارجی، معاملات خود را آغاز کنید.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین

کارمزد خرید بیت کوین

هر صرافی برای خرید و فروش بیت کوین، کارمزد خود را بر روی معامله اعمال می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که کارمزد صرافی با کارمزد شبکه بیت کوین متفاوت است. کارمزد شبکه، زمانی محاسبه می‌شود که شما بخواهید درون شبکه بیت کوین تراکنش انجام داده و بیت کوین انتقال دهید. اما هنگام خرید بیت کوین از صرافی لازم نیست نگران کارمزد شبکه بیت کوین باشید. در این حالت، صرفا کارمزد صرافی از معامله شما کسر خواهد شد. این کارمزد به صورت درصدی از کل معامله محاسبه شده و پیش از انجام معامله به شما نمایش داده می‌شود.‌

نکته مهم در انتخاب صرافی، کارمزد کم و به صرفه است. صرافی ارزپایا، با کارمزدی معادل ۰.۲ درصد از حجم معامله، از کمترین کارمزد در بین دیگر پلتفرم‌های معاملاتی برخوردار است.

خرید بیت کوین در ایران

برای خرید بیت کوین در ایران به ‌صورت کلی دو راه وجود دارد: خرید از صرافی ‌هایی که به صورت فروشگاه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و خرید از صرافی هایی که یک بازار معاملاتی واقعی را ایجاد کرده‌اند. در بازارهای معاملاتی شما می‌توانید سفارش‌های ثبت شده دیگر کاربران را مشاهده کرده و خود نیز برای فروش یا خرید بیت کوین، سفارش خود را در قیمت مورد نظر ثبت کنید. از آنجا که کاربران به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط‌اند، این صرافی‌ها با نام همتا به همتا (Peer To Peer) نیز شناخته می‌شوند.

از میان دو روش بالا، خرید و فروش بیت کوین در صرافی‌هایی که با روش بازار معاملاتی اداره می‌شوند؛ طرفداران بیشتری دارد. چرا که در این صرافی‌ها قیمت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شده و یک بازار پویا در جریان است. درحالی که در صرافی‌های فروشگاهی، قیمت توسط خود صرافی تعیین شده و این اتفاق بعضا به ضرر خریداران تمام می‌شود. زیرا قیمت خرید بیت کوین از فروشگاه‌ها معمولا بالاتر و قیمت فروش به صرافی، پایین‌تر از بازارهای معاملاتی اعلام می‌شود. همچنین پیدا کردن بهترین سایت خرید ارز دیجیتال بیت کوین برای همه افراد مقدور نیست؛ زیرا در سال‌های اخیر با گسترش فروش و خرید بیت کوین در میان مردم، تعداد سایت‌های کلاهبرداری نیز زیاد شده است. صرافی ارزپایا، یک بازار معاملاتی پویا است که می‌توانید در آن ارزهای دیجیتال خود را در محیطی امن معامله کنید. در پنل خرید و فروش حرفه‌ای ارزپایا، امکان ثبت سفارش فروش یا خرید ارزهای دیجیتال فراهم شده است. برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، کلیک کنید و وارد صفحه ثبت نام ارزپایا شوید.

خرید و فروش بیت کوین در صرافی ارزپایا

فروش و خرید بیت کوین

شما می‌توانید به سادگی و با ایجاد یک حساب کاربری در صرافی ارزپایا نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اقدام کنید. ویژگی‌هایی که ارزپایا را از دیگر صرافی ها متمایز می‌سازد به شرح زیر است:‌

 • معاملاتی بر پایه تتر و ریال
 • ارائه بهترین قیمت برای خریدار و فروشنده
 • ابزار خرید و فروش آسان و خرید و فروش حرفه‌ای
 • تسویه ریالی ۲۴ ساعته (واریز زیر ۱ ساعت برای حساب بانک ملت و آینده-سایر بانک‌ها بر اساس سیکل پایا)
 • اپلیکیشن موبایل (نسخه اندروید و iOS)
 • پایین‌ترین کارمزد در بین صرافی‌های ایرانی
 • برداشت آنی و بدون تاخیر رمزارزها (ارسال ارزها به شبکه بلاکچین زیر ۵ دقیقه)
 • داشتن کیف پول اختصاصی برای هر کاربر، به ازای هر ارز دیجیتال
 • ارائه رمز ارز تتر بر بستر ترون
 • امنیت بالا و بهره‌گیری از استانداردهای امنیتی متعدد
 • امکان کسب درآمد مادام‌العمر از معاملات دوستان با استفاده از کد معرف
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته از طریق تلفن، تیکت و چت آنلاین
 • ارسال پیامک در واریز و برداشت‌ها

فروش بیت کوین در ارزپایا

برای فروش Bitcoin می‌توانید پس از انتقال آن به کیف پول اختصاصی خود در صرافی ارزپایا، از طریق پنل خرید و فروش حرفه‌ای اقدام به ثبت سفارش فروش کنید. به‌محض پیدا شدن یک خریدار با قیمت پیشنهادی شما، فروش بیت کوین انجام شده و ارزش ریالی آن در کیف پولتان واریز می‌شود. همچنین می‌توانید نگاهی به سفارش‌های خرید انداخته و بیت کوین‌های خود را به مناسب‌ترین قیمتی که توسط خریداران پیشنهاد شده بفروشید. در صورتی که برای فروش بیت کوین‌ عجله دارید، می‌توانید در قسمت خرید و فروش آسان، مقدار بیت کوین مورد نظر خود را مشخص کرده و آن را در بهترین قیمت با ریال یا تتر معامله کنید.

آموزش تصویری خرید ارز دیجیتال بیت کوین در ارزپایا

کیف پول بیت کوین

کیف پول های بیت کوین

بیت کوین به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا، تقریبا توسط اکثر کیف پول‌ها پشتیبانی می‌شود. کیف پول‌ها کلید های خصوصی و عمومی را در اختیار کاربران قرار داده و امنیت دارایی‌ها را تامین می‌کنند. کیف پول‌های ارز دیجیتال به دو دسته کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری تقسیم می‌شوند. کیف پول‌های نرم افزاری، رایگان بوده و کاربران می‌توانند آن‌ها را از فروشگاه‌های معتبر اپلیکیشن دانلود کنند. در مقابل، کیف پول سخت افزاری ظاهری شبیه به یک فلش مموری کوچک داشته و داشتن آن‌ها مستلزم پرداخت هزینه است. این کیف پول‌ها، امنیت بسیار بالایی را برای ارزهای دیجیتال فراهم می‌کنند. آن‌ها کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین ذخیره کرده و از این طریق، ریسک دزدیده شدن آن‌ها توسط هکرها را کاهش می‌دهند. همان طور که در اینفوگرافی بیت کوین مشاهده می‌کنید؛ کیف پول های نرم افزاری تراست ولت و اتمیک ولت و کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور، محبوب‌ترین کیف پول‌های دنیا برای نگهداری بیت کوین هستند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی است و افزایش و یا کاهش قیمت در این ارز دیجیتال می‌تواند قیمت سایر ارزها را دست‌خوش تغییر کند. به همین خاطر اطلاع از روند قیمتی بیت کوین پیش از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید روند قیمتی این ارز را رصد کنید، تحلیل تکنیکال بیت کوین است. در مجله ارزپایا، تحلیل تکنیکال این ارز به صورت هفتگی منتشر شده و در دسترس کاربران ارزپایا قرار می‌گیرد. در صورت تمایل به مشاهده تحلیل‌ها، کافی است مقاله تحلیل تکنیکال بیت کوین را در مجله ارزپایا مطالعه کنید.

خرید و فروش بیت کوین
4.93 از 582 رای ثبت شده

سوالات پرتکرار فروش و خرید بیت کوین

کارمزد خرید بیت کوین در ارزپایا 0.2 درصد از حجم معامله است. این میزان، کمترین کارمزد در مقایسه با دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی محسوب می‌شود. در واقع اگر شما بخواهید به اندازه 1 میلیون تومان بیت کوین بخرید، باید 2000 تومان (دو هزار تومان) کارمزد پرداخت کنید.

از آنجا که بیت کوین، اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا است؛ خرید آن می‌تواند به منزله سرمایه‌گذاری روی آینده بلاک چین باشد. اگرچه قیمت بیت کوین اخیرا یک روند نزولی را در پیش گرفته اما تاریخ نشان داده است که سرمایه گذاری بر روی این ارز، در بلند مدت همواره سودده بوده است.

بیت کوین اولین و بزرگ ترین ارز دیجیتال دنیا است. این ارز دیجیتال با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ایجاد شده و قادر است تراکنش‌های مالی را بدون نیاز به سازمان‌های واسطه انجام دهد.

برای تبدیل بیت کوین به ریال کافی است آن را به ارزپایا منتقل کرده و از قسمت خرید و فروش حرفه‌ای یا خرید و فروش آسان بازار تومانی را انتخاب کنید. سپس با انتخاب جفت ارز بیت کوین/تومان و ثبت سفارش فروش بیت کوین، تبدیل بیت کوین به ریال انجام می‌شود.

در صرافی ارزپایا حداقل مقدار خرید وجود ندارد؛ بنابراین کاربران می‌توانند با هر میزان از دارایی نسبت به خرید بیت کوین اقدام کنند؛ حتی 10 هزار تومان!

پس از خرید بیت کوین از ارزپایا، بیت کوین خریداری شده به صورت آنی به کیف پول شما واریز می‌شود و شما می‌توانید آن را برداشت و به کیف پول خارج از صرافی انتقال دهید.

برای انتقال بیت کوین به کیف پول باید آدرس ولت خود را هنگام برداشت از صرافی وارد کنید تا بیت کوین ‌ها به کیف پولتان منتقل شوند.

نظرات کاربران درباره خرید بیت کوین

تعداد پاسخ ها : ۱

این اعتراضات توی ایران ممکنه روی اقتصاد جهانی و قیمت بیت کوین هم تاثیر بذاره؟

تعداد پاسخ ها : ۱

کدوم پلتفرم بیشترین سود رو برای استیکینگ بیت کوین داره؟

تعداد پاسخ ها : ۱

برای خرید بیت کوین باید حتما تتر داشته باشم؟

سلام دوست عزیز
خیر. برای خرید بیت کوین در ارزپایا می‌تونین از تومان هم استفاده کنین. صرافی ارزپایا علاوه‌بر بازار تتری، از بازار تومانی هم پشتیبانی می‌کنه. برای خرید تتر با تومان کافیه ابتدا کیف پول خودتون رو با تومان شارژ کنین و درنهایت با انتخاب جفت ارز بیت کوین/تومان، خرید خودتون رو انجام بدین. سودتان پایا

مشاهده بیشتر