آموزش


ثبت نام

با کلیک بر دکمه ثبت نام، عضویت شما به صورت موقت در سیستم ذخیره میگردد. در این مرحله ایمیلی به آدرسی که وارد کرده اید ارسال میشود. برای ثبت نهایی ثبت نام به ایمیل خود رفته و با کلیک بر لینک فعاسازی ثبت نام نهایی انجام می پذیرد.

احراز هویت

بعد از ثبت نام و تایید ایمیل ارسال شده و ورود به سایت از منوی سمت راست، قسمت اطلاعات فردی کلیک نمایید.
در صورتیکه هنوزلینک فعالسازی ارسال شده به آدرس ایمیل خود را تایید نکرده باشید ، با پیغام زیر مواجه خواهید شد. "حساب کاربری شما هنوز فعال نشده است. ارسال دوباره ایمیل"

مطابق انچه در تصویر فوق مشاهده می نمایید اطلاعات را به صورت دقیق مشابه اطلاعات کارت ملی خود وارد نمایید.

نام و کد ملی

برای تایید نام و شماره ملی می بایست کاربر محترم عکسی با کیفیت از چهره خود، درحالی که کارت ملی را در یک دست دارد و در دست دیگر برگه ای که با خودکار روی آن نام سایت "arzpaya.com" و تاریخ روز ارسال نوشته شده را گرفته باشد، تهیه نماید و در قسمت ارسال مدارک بارگذاری نماید. این تصویر صرفاً به منظور تطبیق اطلاعات وارد شده توسط کاربر مورد نیاز است و هیچ استفاده دیگری ندارد

کیف پول

برای مشاهده موجودی و واریز و برداشت ارزهای دیجیتال و مبالغ ریالی می توانید از این قسمت اقدام نمایید. در کنار هر ارز یک دکمه واریز وجود دارد که برای واریز ریال و ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

واریــــــــز تومان

با زدن کمه واریز برای تومان از شما یک مبلغ خواسته می شود که باید با واحد تومان وارد نمایید. سپس دکمه انتقال به درگاه شما را به سمت درگاه خرید اینترنتی بانک هدایت می نماید. البته ابتدا به صفحه پرداخت اینترنتی زرین پال هدایت می شوید و سپس به صفحه درگاه پرداخت اینترنتی شاپرک هدایت می شوید. توجه: حتماً قبل از ورود اطلاعات کارت توجه نمایید که لینک صفحه shaparak.ir باشد مانند زیر

واریــــــــز ارزهای دیجیتال

با زدن دکمه واریز برای سایر ارزهای مجازی برای شما یک صفحه نمایش داده می شود که آدرس کیف پول شما در شبکه می باشد. با ارسال ارز دیجیتال مورد نظر به آدرس اعلام شده، بعد از تایید شبکه موجودی شما افزایش خواهد یافت. تعداد تایید لازم برای هر ارز متفاوت می باشد که با قرار دادن موس بر روی نوار وضعیت می توانید تعداد تایید لازم هر ارز مجازی را مشاهده نمایید

برداشت تومان

با زدن دکمه برداشت در جلوی ردیف تومان از شما مبلغ و شماره شبا درخواست می شود و سپس مبلغ اعلام شده شما به حساب اعلام شده واریز می گردد. می بایستی برای برداشت حتماً شماره شبای اعلام شده هم نام با کاربر صاحب حساب باشد.

برداشت ارزهای دیجیتال

با زدن دکمه برداشت مقدار برداشتی و آدرس و مقدار فی انتخابی شبکه را وارد می نمایید تا ارز مجازی موجودی شما به آدرس اعلام شده واریز شود.

خرید و فروش حـرفه ای

دسترسی به سرویس خرید و فروش حرفه ای، از منوی سمت راست صفحه مقدور میباشد. البته این صفحه پیش فرض ورود به سایت نیز می باشد. بازار ها در ارزپایا به دو گونه هستند
1. مبنای خرید و فروش بر اساس ریال می باشد، که در این حالت شما برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال از ریال استفاده می نمایید.
2. مبنای خرید و فروش بر اساس بیت کوین می باشند، که در این حالت برایخرید و فروش ارزهای دیجیتال غیر بیتکوین از بیت کوین استفاده می نمایید.
کاربر با آگاهی از قیمت های روز به منظور کسب سود بیشتر یا تسریع زمان خرید و فروش می تواند از امکان خرید و فروش حرفه ای استفاده نماید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید دو بخش یکی خرید به رنگ آبی و یکی فروش به رنگ قرمز وجود دارد.
در قسمت خرید در بالاترین باکس"دریافت می کنید" مقدار ارز مجازی مورد نیاز خود را وارد می نمایید
در باکس وسط "قیمت واحد" قیمت یک واحد از ارز مورد نظر خود به (ریال/بیتکوین) را وارد نمایید.
( قیمت پیش فرض موجود مربوط به کمترین قیمت فروش موجود در بازار می باشد.)
در باکس پایین "پرداخت می کنید" سیتم مبلغی که بابت خرید ارز مجازی باید پرداخت کنید را محاسبه می کند و قرار می دهد. مبلغ قابل پرداخت مجموع ارزش خرید و هزینه انجام تراکنش می باشد.

بعد از پر کردن دو باکس "دریافت می کنید" با تعداد درخواستی ارز مجازی و باکس "قیمت واحد" با قیمت درخواستی، در قسمت پایین دکمه خرید را بزنید، در این صورت اگر قیمت شما از پایین ترین قیمت درخواستهای فروش بیشتر یا مساوی باشد خرید شما به صورت اتوماتیک از کمترین قیمت فروش تا قیمت تعیین شده شروع به خرید می نماید تا درخواست خرید شما به صورت کامل انجام شود. اگر حجم درخواستهای فروش با قیمت کوچکتر مساوی قیمت مورد نظر شما نتوانند درخواست شما را تکمیل نمایند، مابقی درخواست شما که تکمیل نشده است به صورت درخواست خرید در قسمت خرید ها در بالاترین نقطه قرار می گیرد.
اگر قیمت وارد شده خرید شما از پایین ترین قیمت فروش هم کمتر باشد درخواست خرید شما در قسمت خرید ها در جایگاه خود ثیت می شود. توجه نمایید که در قسمت خرید قیمت های بیشتر در صدر قرار می گیرند و قیمت های کمتر در جایگاه پایینتر قرار می گیرند.

در قسمت فروش در بالاترین باکس"پرداخت می کنید" مقدار ارز مجازی که قصد فروش آن را دارید، وارد می نمایید در باکس وسط "قیمت واحد" قیمت یک واحد از ارز مورد نظر خود را وارد نمایید. ( قیمت پیش فرض موجود مربوط به بالاترین قیمت خرید موجود در بازار می باشد.) در باکس پایین "دریافت می کنید" سیتم مبلغی که بابت فروش ارز مجازی باید دریافتمی کنید را محاسبه می کند و قرار می دهد. مبلغ قابل دریافتی ارزش خرید با کسر هزینه انجام تراکنش می باشد.

بعد از پر کردن دو باکس "پرداخت می کنید" با تعداد ارز مجازی فروشی و باکس "قیمت واحد" با قیمت درخواستی، در قسمت پایین دکمه فروش را بزنید، در این صورت اگر قیمت شما از بالاترین قیمت درخواستهای خرید کمتر یا مساوی باشد فروش شما به صورت اتوماتیک از بیشترین قیمت خرید تا قیمت تعیین شده توسط شما شروع به فروش می نماید تا درخواست فروش شما به صورت کامل انجام شود. اگر حجم درخواستهای خرید با قیمت بزرگتر مساوی قیمت مورد نظر شما نتوانند درخواست شما را تکمیل نمایند، مابقی درخواست شما که تکمیل نشده است به صورت درخواست فروش در قسمت فروش ها در بالاترین نقطه قرار می گیرد.
اگر قیمت وارد شده فروش شما از بیشترین قیمت خرید هم بیشتر باشد درخواست فروش شما در قسمت فروش ها در جایگاه خود ثیت می شود. توجه نمایید که در قسمت فروش قیمت های کمتر در صدر قرار می گیرند و قیمت های بیشتر در جایگاه پایینتر قرار می گیرند.

سفارشات فعال من

در این قسمت شما درخواستهایی که هنوز فعال هستند را مشاهده می نواید و می توانید با زدن آیکون حذف از بازار حذف نمایید.

خرید و فروش اخیر بازار

در این قسمت شما می توانید آخرین خرید و فروش های مربوط به بازار را مشاهده نمایید

خرید و فروش آسان

با استفاده از خرید و فروش آسان می توانید به راحتی، با مناسب ترین قیمت و در کمترین زمان به خواسته خود برسید. در این فرم با ورود مقدار درخواستی شما برای داد و ستد، سایت بهترین قیمت پیشنهادی موجود در بازار را به کاربر پیشنهاد می شود. و با تایید کاربر بلافاصله درخواست انجام می شود. با توجه به راهکارهای سایت مبنی بر داد و ستد بدون واسطه، درواقع شما خرید/فروش خود را در بازار انجام می دهید و سایت به عنوان واسطه انتقال به شما کمک می کند و در تعیین قیمت دخالتی ندارد.
مثلاً وقتی شما می خواهید یک بیت کوین خریداری نمایید، به اندازه یک بیت کوین از ردیفهای بالای درخواست های فروش بیت کوین برداشته می شود و متوسط قیمت محاسبه شده و به عنوان قیمت پیشنهادی برای خرید به شما اعلام می شود.

سوابق خرید ـ فروش

خرید و فروش های فعال و انجام شده و حذف شده خود را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

سوابق واریز ـ برداشت

شما واریز و برداشت های کریپتوکارنسی و ریالی خود را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید. پس از ارسال یک واریز به حساب یک ردیف در این صفحه مشاهده می نمایید و بعد از تایید در شبکه ارز مجازی مورد نظر ، موجودی شما افزوده خواهد شد. توجه نمایید که تعداد تایید های انجام شده شبکه و تعداد تایید های مورد نیاز را در همین صفحه با نگه داشتن موس بر روی نوار وضعیت ردیف، می توانید مشاهده نمایید. با زدن لینک مشاهده در قسمت توضیحات می توانید تراکنش ورودی و خروجی را در شبکه مورد نظر مشاهده نمایید.

داشبــورد

با بررسی داشبورد سیستم که از طریق منوی سمت راست فراهم شده است، کاربر قادر خواهد بود در نگاهی گذرا فعالیتهای مالی خود را در سایت ارزیابی نماید.
داشبورد حاوی نمودار های سه گانه از فعالیت های و وضعیت سفارشات کاربر در سیستم است.
نمودار سفارشات خرید و فروش، درصد خریدها و فروش های ارز الکترونیکی را نمایش می دهد.
نمودار دارایی ارز دیجیتالی، نسبت دارایی های الکترونیکی کاربر و مقادیر آن را نمایش می دهد. (نسبت دارایی ها از قیمت های جهانی ارزها می باشد)
نمودار وضعیت سفارشات نیز درصد سفارشات فعال، انجام شده و کنسل شده را نمایش می دهد.

دعـوت از دوستان

شما می‌توانید با دعوت از دوستانتان به استفاده از ارزپایا کریپتوکارنسی هدیه بگیرید و از آن به عنوان هزینه داد و ستد (فی) استفاده کنید. بعد از اینکه دوستان شما، اولین خرید و فروششان را در سایت انجام دادند هدایا به حساب شما واریز میشود. کافیست لینک زیر را کپی کرده و برای دوستان خود بفرستید و از آنها دعوت به عضویت کنید.
https://arzpaya.com/?ref=208524